نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
نگاهی به زندگی شهید هاشم ساجدی
نگاهی به زندگی شهید هاشم ساجدی
نگاهی به زندگی شهید هاشم ساجدیاو را می شناسی ‎/ اگر اهل جبهه و جهاد و شهادت باشی با اولین نگاه و با اولین کلام، محبت او در دلت ریشه می زند. کوه های سر به فلک کشیده غرب و دشت های تفتیده و سوزان جنوب هم او را می شناسند و آوای گام های استوار او در بحبوحه آتش و خون، در قهقه مستانه دشمنان، صدای ناهنجار خمپاره و قرناسه ها در تنگه چزابه و عملیات فتح المبین، در میمک و دالاهو و نوسود در غرب، هنوز طنین انداز است و روستاهای گنبد در شمال سرسبز نیز همت او برای ساختن و آباد کردن را از یاد نبرده اند. صاحب قلب سلیمی که دریایی از اطمینان، آن را چنان لبریز کرده بود که جز خدا نمی دید و جز او نمی جست.
نگارنده : fatehan02 در 1394/6/31 14:2:17
زندگینامه شهید محمد چوبکار
زندگینامه شهید محمد چوبکار
در 29 دی ماه 1339 در بروجرد و در جایگاهی از علم و تقوا، پسری پا به عرصه وجود گذاشت که او را محمد نام نهادند.  همزمان با گذراندن دوران دبستان و دبیرستان از محضر جد بزرگوارش بهره‌ها برد و استفاده‌ها نمود. دوران جوانی او مصادف با اوجگیری انقلاب شکوهمند اسلامی بود. محمد که روحی صادق و عقیده‌ای کامل داشت، تاب دیدن سایه شوم ظلم و ستم را بر هم‌کیشان خود نداشت و بر پایه جوشش چشمه‌های غیرت و تعهد، خود را در رود جاری و خروشنده ملت روان ساخت تا چون سیلی بنیان‌کن سدهای فساد و تباهی را پر کند. صحنه‌های تظاهرات و راهپیمایی‌ها شاهد حضورش بودند.
نگارنده : fatehan02 در 1394/5/28 16:35:24
مروری کوتاه بر زندگی شهید عبدالحمید دیالمه
مروری کوتاه بر زندگی شهید عبدالحمید دیالمه
مرحوم دكتر حميد ديالمه پدر شهيد، قبل از انقلاب با حضور در جلسات انجمن اسلامي پزشكان كه شهيد مطهري از گردانندگان آن بود، باعث گرديد فرزندش عبدالحميد (كه وحيد صدايش مي‌كردند)، با مباحث سياسي، مواضع و افراد فعال در عرصه‌هاي سياسي و انقلابي آشنا شود. در آن جلسات از حضور سياسيون و روحانيون مطرح آن زمان براي سخنراني بهره گرفته مي‌شد؛ افرادي همچون شهيد دكتر بهشتي و مهندس بازرگان.
نگارنده : admin در 1392/02/24 11:46:34.