نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید دیالمه الگوی یک انقلابی واقعی برای دانشجویان است
نویسنده کتاب «حزب دیالمه» گفت:‌ جوانان دانشجوی امروز به دنبال جنبش‌های عدالت‌خواهانه هستند و به دنبال کشف افرادی هستند که در راس این مجموعه‌ها به دنبال احقاق حق عموم باشند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مریم مقبلی نویسنده کتاب «بوی باروت، عطر نارنج» که در موضوع شهید سیده طاهره هاشمی نگارش شده است در مراسم رونمایی از چهار کتاب دفاع مقدس از انتشارات فاتحان در سرای اهل قلم بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران، گفت: شهید سیده طاهره هاشمی در اول خرداد سال 1366 در آمل به شهادت رسید. کتاب‌هایی از ایشان در گذشته به چاپ رسیده بود که به من این جرات را داد که این کتاب را به شکل دیگری یعنی داستان به نگارش در بیاورم.

وی با اشاره به اینکه دغدغه او آشنایی نسل جوان با مفاهیم دفاع مقدس بوده است، تصریح کرد: سعی کرده‌ام که سال 1360 را به زمان حاضر نزدیک کنم و قدم متفاوتی در این راه بردارم تا اینکه جوانان امروز آن دفاع مقدسی را که ما درک کرده‌ایم را بشناسند.

نویسنده کتاب «بوی باروت، عطر نارنج» افزود: شهید سیده طاهره هاشمی در اول دبیرستان به شهادت رسیده‌اند و  با وجود سن پایینی که در زمان شهادت داشت توانسته بود که آینده را مکاشفه کند و از شهادت خود اطلاع داشته باشد چرا که به معلم خود گفته بوده که من آینده‌‌ای ندارم و زنده نخواهم ماند.

محمدمهدی محمدی سرشت نویسنده کتاب «رخصت بده پهلوون» که در موضوع شهید طیب حاج رضایی نگارش شده است در سخنان کوتاهی گفت: این کتاب که به اسم شهید طیب شروع شده است اولین تجربه بنده در زمینه نگارش کتاب در مورد شهدای دفاع مقدس بوده است. در این کتاب سعی داشته‌ایم که سه نسل را با یکدیگر گره بزنیم و این مطالب را هم به زبان محاوره‌ای نقل کرده‌ایم.

وی افزود: پیام ما در این کتاب این است که ما نباید فقط یاد شهید در ذهن خود زنده نگاه‌ داریم بلکه باید آن را در زندگی خودمان به خوبی نمایش دهیم. همچنین باید به خودمان این باور را بدهیم که هرچه که تا به حال بدست آورده‌ایم از برکت وجود شهدا است.

رحیم مخدومی نویسنده کتاب «حزب دیالمه»‌ در این نشست گفت: پیش‌بینی دیالمه از آینده اصحاب فتنه باعث شد که دوباره یاد و خاطره این شهید زنده شود و این نشان از این دارد که خدا برخی از انسان‌ها و سخن‌های آنها برای این نگاه داشته است که در زمان مورد نیاز استفاده شوند. پیش‌بینی این شهید که حدود سی سال مخفی مانده بود شبیه شخصیت خود این شهید است چرا که در حال حاضر به تازگی جنبه‌های مختلف این شهید در حال آشکار شدن است.

مخدومی با اشاره به دانشجو بودن شهید دیالمه تصریح کرد: جوانان دانشجوی امروز به دنبال جنبش‌های عدالت‌خواهانه هستند و به دنبال کشف افرادی هستند که در راس این مجموعه‌ها به دنبال احقاق حق عموم باشند و این دانشجوهای امروزی کسانی مانند شهید دیالمه را خواستار هستند که او در تمام مناظره‌ها و برنامه‌های مختلف در مقابل مخالفان حق می‌ایستاد و همواره در اول صف مبارزه بود.

نویسنده کتاب «حزب دیالمه»‌ تصریح کرد‌:‌ شهید دیالمه برای بسیاری از انقلابی‌ها الگوی خوبی است چرا که اکنون در دورانی قرار داریم که تعدادی از مدعیان انقلاب از اعلام دارایی‌های خود در قبل و بعد از انقلاب خجالت می‌کشند و زمانی که انتخاباتی پیش می‌آید این افراد از اموال شبه‌دار خود در آن انتخابات استفاده می‌کنند.

مخدومی با اشاره به اینکه دیالمه بهترین و سالمترین انتخابات را رقم زد و پس از آن وارد مجلس شورای اسلامی شد، تصریح کرد:‌ شهید دیالمه باز هم خود الگویی برای نمایندگان مجلس است و همچنین باز هم تاکید می‌کنم که شخصیت دیالمه برای دانشجویان این زمان الگوی بسیار مناسبی است.

اعظم حمزه‌ای نویسنده کتاب «بوی پدر» در سخنانی کوتاه در این نشست با اشاره به اینکه مخاطب این کتاب در اصل دانشجویان هستند،گفت: در این کتاب بیشتر برروی دست‌آوردهای علمی این شهید تاکید شده است. از این شهید خاطرات بسیاری وجود نداشت و مجبور شدیم که از خانواده، دوستان و آشنایان این شهید گفتگوهایی داشته باشیم.نگارنده : fatehan1 در 1393/2/17 9:43:9


نظرات :