نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
«قاسم مدهنی» شهید شاخص عشایر کشور معرفی شد
شهید قاسم مدهنی از شهدای شاخص عشایر استان لرستان به‌عنوان شهید شاخص بسیج عشایری کشور معرفی شد.

به گزارش افلاک ورزشی نیوز، شهید قاسم مدهنی از شهدای شاخص عشایر استان لرستان که در عملیات‌های والفجر مقدماتی و همچنین والفجر یک مسئولیت‌های مهمی داشت به‌عنوان شهید شاخص بسیج عشایری کشور انتخاب شد.

یاداور می‌شود، شهید قاسم مدهنی در سال 1341 در خانواده‌ای مستضعف و اصیل در روستای چشمه علی واقع در بخش پاپی(منطقه عشایری) در شهرستان خرم‌آباد دیده به جهان گشود.

چون روستای زادگاهش فاقد دبستان بود، وی را به مدرسه یکی از روستاهای مجاور موسوم به کن کبود فرستاند. تحصیلات ابتدایی خود را در این مکان گذارند، ولی از آنجایی که این روستا نیز فاقد امکانات آموزشی بالاتر بود، در نتیجه پدرش او را برای ادامه تحصیل به شهرستان خرم‌آباد فرستاد. با پشت سر گذاشتن مقطع راهنمایی، مرحله متوسطه را در دبیرستان آیت ‌ا‌لله طالقانی خرم‌آباد ادامه داد.

این زمان مقارن با پیروزی و سال‌های اول انقلاب اسلامی بود. وی از طریق انجمن اسلامی دبیرستان تلاش پی‌گیر خود را در جهت گسترش ارزش‌های اسلامی آغاز کرد.

در سال 1360 با علاقه‌ای هر چه تمام‌تر به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خرم آباد در آمد و تلاش بی وقفه خود را در راستای اهداف عالی اسلام ناب محمدی (ص) و رهبری ولی فقیه به‌صورت بسیار فعال و خستگی‌ناپذیر دنبال نمود. ایشان با علاقه زیادی که به دفاع از انقلاب داشت، بلافاصله به صورت داوطلبانه راهی جبهه‌های نور علیه ظلمت گردید و با حضور در عملیات طریق‌القدس با استعانت از عنایات خداوند متعال و دیگر نیروهای اسلام، توانستند شهر «بستان» را از لوث وجود بعثیان عراق پاک نمایند.

بعد از آن پیروزی بزرگ و سرکوبی دشمن در آن منطقه، لیاقت و شایستگی قابل توجه و تحسین‌برانگیز او باعث شد که مسئولین با مشاهده خصوصیت بارز و کارایی چشمگیر، درصدد برآیند تا به تناسب شرایط، مسئولیت‌هایی را در عملیات والفجر مقدماتی و همچنین والفجر یک، به وی واگذار نمایند.


نگارنده : fatehan02 در 1394/6/7 10:49:27


نظرات :