نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
زندگینامه شهید محمدرضا جعفری
محمدرضا جعفری فرزند محمدحسین در خانواده ای کشاورز و کم بضاعت ولی دیندار و عاشق اهل بیت علیهم السلام در سال ۱۳۴۶ چشم به جهان گشود. دوران ابتدایی را با کسب نمرات ممتاز پشت سر گذاشت. هنوز دوران کودکی را پشت سر نگذاشته بود که انقلاب اسلامی آغاز شد و محمدرضا در مراسم و مجالس حضور فعالی داشت تا نقشی در این پیروزی ایفا کند.

او سنگر مدرسه را ترک کرد و به کار ، تلاش و سازندگی پرداخت. هنگام جنگ تحمیلی، احساس کرد که از قافله رزمندگان عقب است. عزم خود را جزم کرد و در سال ۱۳۶۳ آموزش دوره های نظامی را گذراند و به عنوان یک رزمنده بسیجی، به مدت سه سال چهار مرتبه به جبهه اعزام شد. انتهای راه جانفشانی اش روز چهارم دی ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای ۴ و در منطقه شلمچه بود که به همراه همرزمان شهیدش به قافله بهشتیان پیوست.

بدن مطهرش پس از ۹ سال به روی دست های همرزمانش غریب وار در زادگاهش، ندوشن، تشییع و به خاک سپرده شد.

او در وصیت نامه کوتاه خود نوشت:

ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا وانصرنا علی القوم الکافرین

با درود و سلام فراوان بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی وامت شهید پرور ندوشن

والدین عزیز و محترم! ای پدر عزیزی که ۱۸ سال رنج کشیدی و مرا بزرگ کردی،امیدوارم آن عرقی که ریختی و مرا بزرگ کردی در راه خدا باشد و مرا به خاطر بی احترامی هایی که به شما کردم ببخشی و تو ای مادر گرامی و عزیز و مهربانم که دو سال مرا شیر دادی و چه زحمتی برای من کشیده ای و مرا بزرگ کرده ای. امیدوارم که مرا ببخشی و مبادا ناراحت شوی که من شهید شدم.

امیدوارم پرچم و سلاحی که از دست من افتاد شما مردم بردارید و در راه خدا بجنگید و اسلام و مملکت را به صاحبش برسانید.


نگارنده : fatehan02 در 1394/6/15 17:29:30


نظرات :