نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
محبوبه ي انقلاب؛
روايتي از شهيد محبوبه دانش آشتياني


هنگامی که نهضت اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) شوری خاص به مردم داد، محبوبه شور و شعور را در ضمیر آگاه خویش در آمیخت.

بسیج- سرویس جهاد و مقاومت: محبوبه دانش در آغوش مادری مؤمن و متعهد و در سایه وجود پربرکت پدری فرهیخته دوران کودکی را سپري كرد. او با شور و شوق در سن 7 سالگی به مدرسه‌ای رفت که معلمانش همه الگو و اسوه‌های تقوا و علم و معرفت بودند. او همگام با قیل و قال مدرسه از رشد سیاسی اعتقادی و مطالعاتی قوی برخوردار شد و ذهن خلاق و جستجوگرش به خوبی پرورش یافت. شهیده محبوبه از همان هفت هشت سالگي، خيلي مطالعه مي‌كرد و درباره اسلام و مذهب. بسيار كنجكاو بود. ارادت عجيبي هم به ائمه اطهار و به حضرت فاطمه(سلام الله علیها) داشت و هميشه مي‌گفت، «خيلي از مردم ما هنوز آن طور كه بايد و شايد، فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را نمي‌شناسند.» او با عده‌اي از دوستانش هفته‌اي دوبار جلسات خصوصي و بحث و گفتگو داشتند، نهج‌البلاغه مي‌خواندند و در مورد اسلام تحقيق مي‌كردند.

 

هنگامی که نهضت اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) شوری خاص به مردم داد، محبوبه شور و شعور را در ضمیر آگاه خویش در آمیخت. عشق به امام و انقلاب و نفرت علیه رژیم منحوس طاغوت، سراسر وجودش را فرا گرفت و او را در صف اول حرکت‌های دانش‌آموزی و اسلامی قرار داد. سال دوم دبیرستان آخرین سال تحصیلی بود که نام محبوبه، دانش‌آموز سنگر علم و مبارزه را برای همیشه ثبت کرد.

 

 محبوبه با حضوردر جمع مردم تظاهر کننده درمیدان ژاله 17شهریور سال 1357 در جمعه‌ای خونین، گل وجودش چون شقایقی سرخ پرپر شد و ژاله خونش میدان ژاله را رنگین ساخت. پیکر پاکش در بهشت زهرا مأوا گرفت. چندسال بعد نامزد و پدر بزرگوارش نیز در حادثه هفتم تیرماه سال 1360 به شهادت رسیدند و با خون خود انقلاب اسلامی را بیمه کردند.نگارنده : fatehan1 در 1392/5/13 9:58:42


نظرات :