نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شناسنامه شهید شاخص دانش آموزی کشور رونمایی می‌شود
شناسنامه شهید احمد رضا عباسی همزمان با یادواره 36 هزار دانش‌آموز شهید هشتم آبان ماه جاری در مدرسه شهید حسین فهمیده اراک رونمایی می‌شود.
سردار محسن کریمی با اعلام این نشست افزود: شهید احمدرضا عباسی از دانش‌آموزان استان مرکزی به عنوان شهید شاخص سال جاری انتخاب شده و هشتم آبان امسال در سراسر کشور از این شهید تجلیل می‌شود.

وی درادامه سخنانش گفت:انقلاب اسلامی ایران ادامه انقلاب عاشورای حسینی است و ویژگی‌های هر دو انقلاب یکسان هستند و توجه به این ویژگی‌ها برای رشد و تعالی انقلاب مفید است.

وی انقلاب اسلامی را نشأت گرفته از اندیشه‌های امام، اعتقاد به معاد و امر به معروف و نهی از منکر و ولایت‌پذیری دانست و افزود: امام خمینی(ره) از حرکت انقلابی مردم به عنوان یک نهضت نام بردند و هدف اصلی این نهضت را نیز همانند هدف نهضت حسینی عنوان کردند و نقش اساسی مردم در شکل گیری انقلاب حضور 33 ساله آنها در تمامی صحنه‌ها است.

کریمی با اشاره به فلسفه نامگذاری روز دانش آموز و شهادت حسین فهمیده گفت: شهید فهمیده با ایثار و از خودگذشتگی خود می تواند الگوی خوب و مناسبی برای جوانان این مرز و بوم باشد.

کریمی، دیدار با ائمه جمعه و برگزاری اردوهای رهیان نور،عطرافشانی مزارهای شهدا و دیدار با خانواده‌های شهدا،برگزاری یادواره شهدای محلات و فراهان، خمین و شازند و شرکت در مراسم مبارزه با استکبار را از جمله برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی نام برد.

ایسنا

نگارنده : fatehan1 در 1392/8/8 10:49:7


نظرات :