نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
وصیت‌نامه شهید فضل‌الله آقاباباگلی
خدایا تو را شکر می‌کنیم که این راه را به ما نشان دادی و از تو می‌خواهیم مردم ما را در شناخت راهت یاری کنی.

 شهید «فضل الله آقا باباگلی» 17 اردیبهشت 1339 در اصفهان چشم به جهان گشود. وی دانشجو کاردانی در رشته شیمی محض بود و با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام 21 خرداد 1360 در دارخوین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

شکر پروردگار را که به وسیله نائب امامش ما را از استبداد و ذلت رهایی بخشید و ما را از منجلاب زندگی حیوانی آزاد کرد و به طرف الله رهبریمان کرد. هر موقعی که آن زمان را به یاد می‌آورم شکر می‌کنم و از خدای می‌خواهم که دیگر بار قلوب ما را به طرف شیطان نکشد.

خدایا انقلاب ما را به انقلاب امام زمان منتقل بگردان و رهبرمان را تا ظهور منجی بشریت حفظ و یاری کن.

امروز ما باید خودمان را در دریای امواج انسان‌هایی که به طرف الله ره می‌سپارند بیاندازیم.

انسان‌هایی که برای خدا خالص شده‌اند و در پی ندای امام خود به راه افتاده‌اند و قدرت‌های شرق و غرب را بلرزه در آورده‌اند.

امروز وقت آن رسیده که زندگی حیوانی را به دور اندازیم و به ندای پیامبران و امامانمان پاسخ گوییم و برای آزادی از بند غارتگران شرق و غرب بپا خیزیم. مرگ حق است چه خوب است که در راه خدا و در جهاد برای او باشد.

خدایا ما به ندای امام حسین در روز عاشورا پاسخ دادیم و جان خود را در طبق اخلاص نهادیم و در راهت شهید شدیم. خدایا از ما قبول کن و ما را با شهدای صدر اسلام محشور گردان. خدایا مردم ما را آگاه گردان و مطیع و فرمان‌بردار اماممان قرار ده. خدایا مردم را متوجه دنیای دیگر کن که این زندگی را فقط محل عبور و محل رشد بیابند.

خدایا رهبرمان را یاری کن.

خدایا تو را شکر می‌کنیم که این راه را به ما نشان دادی و از تو می‌خواهیم مردم ما را در شناخت راهت یاری کنی.

در پایان از پدر و مادرم تشکر می‌کنم به خاطر زحماتی که برایم کشیدند به خاطر بی‌خوابی‌ها، ناملایماتی که در راه بزرگ کردن من متحمل شدند از آن‌ها حلالیت می‌طلبم و به آن‌ها تبریک می‌گویم که امانتی را که در نزد آن‌ها بود به صاحبش باز گرداندند در پایان از شما می‌خواهم که صبر داشته باشید و برای من گریه نکنید و دشمنان را شاد نکنید از شما می‌خواهم که سایر فرزندان خود را به پی‌گیری راه من سفارش کنید ضمنا مقداری پول در بانک دارم آن را به حساب جنگ زدگان واریز کنید.

والسلام علی من اتبع الهدی

1360/3/20

فضل اله آقاباباگلی»

ساجد


نگارنده : fatehan02 در 1396/8/27 9:33:36


نظرات :