نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
وصیت‌نامه شهید احمد کشاورز
شهید کشاورز در وصیت‌نامه خود آورده است: «از تمام برادران دانش‌آموز، این معصومانى که امام امت چشم امیدش را به آن‌ها دوخته و رسالت این انقلاب و مسئولیت پاسدارى از خون شهدا به عهده آنهاست می‌خواهم که در سنگر مدارس از قلم و بیان به عنوان سلاحى آتشین در کمک به اسلام عزیز استفاده کنند.» شهید «احمد کشاورز» ۱۲ اردیبهشت ۱۳۴۰ در استان فارس دیده به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام پنج مهر ۱۳۶۶ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم رب الشهدا و الصدیقین

اللهم اجعل وفاتى قتل فى سبیلک تحت رایت نبیک

اکنون که خداوند منان آن یگانه هستى بخش یارم گردیده و صداى هل من ناصر حسین زمان، خمینى عزیز را شنیده‌ام دیگر روحم در این کالبد نمی‌گنجد و عشق به الله است که همواره باید به این آیه قرآنى «هاجروا و جاهدوا فى سبیل الله» جامه عمل بپوشانم و معامله‌اى را با خداى خود شروع کنم که سرانجام آن چیزى جز سعادت عقبى و آرامش و اطمینان وجدان در بر ندارد و می‌روم تا از این دریاى بی‌کران شهادت بهره‌اى گیرم تا در جهان آخرت با سند ثبت شده‌اى در پیشگاه حق تعالى ظاهر شوم.

پدر و مادر عزیزم شما هم باید همچون عمار و یاسر و سمیه آماده شهادت در راه خدا باشید که به گفته امام عزیزمان تا کفر است صلح و سازش معنى ندارد. اگر خدا توفیق حاصل کرد و در راه خدا شهید شدم هیچ ناراحت نباشید و حتى خوشحال باشید که شما هم مانند دیگر مسلمانان ایرانى فرزندى از فرزندان خود را تقدیم اسلام عزیز کرده‌اید؛ و این درخت عزیز تا کنون با خون‌هاى صدیقانى، چون مولا على (ع) و امام حسین (ع) و دیگر معصومین و صالحین آبیارى شده و از این به بعد هم احتیاج به خون دارد.

سفارشى هم به معلمان عزیز این سایه‌هاى انبیا دارم.

همکاران عزیزم باید بکوشید تا، چون اختران تابناکى نظیر امام امت مطهرى، مفتح، بهشتى همچون شمع بسوزید و در سایه روشنایى خود دانش‌آموزان عزیز را از ظلمت به سوى نور برید که واقعا این معصومان امانت‌هاى الهى هستند که بدست شما سپرده شده‌اند و همیشه همکاران عزیز، معلمى را نه بعنوان یک وسیله امر معاش بلکه بعنوان بر دوش کشنده یک رسالت الهى انتخاب کنید.

از تمام برادران دانش آموز، این معصومانى که امام امت چشم امیدش را به آن‌ها دوخته و رسالت این انقلاب و مسئولیت پاسدارى از خون شهدا به عهده آنهاست می‌خواهم که در سنگر مدارس از قلم و بیان به عنوان سلاحى آتشین در کمک به اسلام عزیز استفاده کنند.

در پایان از پدر، مادر، خواهر و برادران عزیزم می‌خواهم همواره پشتیبان ولایت فقیه و روحانیت مبارز باشند؛ و اگر خدا توفیق حاصل کرد و شهید شدم هرگز ناراحت نباشید و شکر خدا را بجاى آورید.

در ضمن مادر عزیزم می‌دانم که تو خیلى برایم زحمت کشیده‌اى و خیلى سختی‌ها را متحمل شده‌اى از شما می‌خواهم اگر بدى از فرزندت دیده‌ای ببخشید.

از دوستان و اقوام و خویشان نیز می‌خواهم که اگر بدى از بنده حقیر دیده‌اند بخاطر خدا ببخشند.

والسلام

خدایا خدایا تا انقلاب مهدى خمینى را نگه دار

برادر شما احمد کشاورز»

 ساجد

نگارنده : fatehan02 در 1396/10/6 9:52:20


نظرات :