نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
وصیت‌نامه شهید عوض‌علی شیری
پدر و مادر گرامى! شما بر من حقى دارید که از وصف آن عاجزم و زحمت‌ها کشیدید، تا منِ بی‌جان، جان گرفته‌ام و به من غذا و شیرى حلال تغذیه نمودید که افتخار می‌کنم توانستم، راه راست و راه حقیقت را بجویم. شهید «عوض‌علی شیری» ۱۸ بهمن ۱۳۴۶ چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام ۱۳ دی ۱۳۶۶ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت‌نامه اینجانب عوض‌على شیرى به شرح زیر می‌باشد در تاریخ ۱۳۶۵/۴/۱۸ در منطقه جنگى فکه.

وقتى که صداى مبارک الله اکبر شنیده شود، وقتى که نام حضرت بارى تعالى در مملکتى طنین انداز گردد، زمانى می‌رسد که بایستى زندگى پست‌ترین انسان‌ها یعنى کلیه و نواده‌هاى قابیلیان و یزید زمان و طاغوت خود راى به همت حضرت احدیت و به رهبرى یگانه منجى عالم بشریت، حضرت قائم (عج) به خاک مذلت کشانیده شود و شخصى از سلاله خاندان نبوت کمر همت همچون جد بزرگوارش بسته و جلو ظلم و طغیانگرى و بیدادگرى را سد نموده و قائد اعظم حضرت امام خمینى مثل حمزه زمان، قد علم کرده و پرچم پر افتخار اسلام و آزادى را برافراشته و فرمان حرکت می‌دهد که مملکت مسلمانان می‌بایستى، خالى از طاغوتیان و شیاطین باشد. این فرمان بر همه امت مسلمان واجب عینى است که به نام الله بپا خاسته، ظلم و ستم را به فرمان مبارک آن شخص خداپرست و انسان دوست از جهان برکنند. چون ایشان علمدار باشند، از رفتن دنبال حق چه باک.

آرى پدر و مادر گرامى و مهربان! شما بر من حقى دارید که از وصف آن عاجزم و زحمت‌ها کشیدید تا من بی‌جان، جان گرفته‌ام و به من غذا و شیرى حلال تغذیه نمودید که افتخار می‌کنم که توانستم، راه راست و راه حقیقت را بجویم.

اى برادران و نوجوانان شهرمان و اى دوستان! بیندیشید براى چه آفریده شده‌ایم؟ و براى چه زندگى می‌کنیم؟ و براى چه خواهیم مرد؟

بلى ما جوانان حزب اللهى براى پیدا کردن حقیقت و به کمال رسیدن آفریده شده‌ایم و می‌بایستى، براى پایدارى حق و ریختن آخرین قطره خون خود، براى اسلام و احقاق حق و اعتلاى حق، جان برکف بایستیم و خود را فداى آرمان‌ها و روش‌ها و اهداف اسلامیمان نماییم و امیدواریم این راه را ادامه داده تا پرچم پر افتخار آزادى را به دست صاحبش، حضرت ولى عصر، امام زمان تحویل دهیم ان‌شاءالله.

نیز امیدوارم، اى پدر ارجمند و اى مادر مهربان و اى برادران! حق خود را بر من ببخشید که خیلى شما را اذیت نموده‌ام.

والسلام

عوض‌على شیرى»
ساجد


نگارنده : fatehan02 در 1396/10/19 12:5:23


نظرات :