نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
۱۵۰ ویژه برنامه به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام (ره) در رشت برگزار می‌شود
فرماندار رشت گفت: بیش از ۱۵۰ ویژه برنامه به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان رشت برگزار می‌شود.

سید محمد احمدی در جلسه ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در فرمانداری شهرستان رشت اظهار داشت: برنامه‌ریزی و هماهنگی به‌منظور برگزاری ساگرد عروج ابرمرد تاریخ اسلام امام خمینی(ره) توفیقی بزرگ برای مسئولان است.

فرماندار رشت با بیان اینکه ماهیت وجودی، عزت و افتخار کنونی انقلاب اسلامی ایران به‌واسطه برکت وجود این معمار بزرگ انقلاب است افزود: پس از گذشت 29 سال از سالروز عروج عارفانه این مرد بزرگ داغ جانگداز این واقعه همچنان تازه و فراموش نشدنی است.

احمدی با تاکید بر اینکه برگزاری مراسمات ارتحال معمار کبیر انقلاب همواره باید با شکوه و در شأنیت این شخصیت والای تاریخ باشد خاطرنشان کرد: اگر در جامعه‌ کنونی گاهی شاهد انحرافاتی هستیم که با اهداف انقلاب منافات دارد باید به نحوه عملکرد خود رجوع کنیم.

وی با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان انقلاب اسلامی در هر پستی که هستند باید تفکر انقلاب و آرمان‌های امام خمینی(ره) را به نسل جدید منتقل کنند گفت: نسل جوان امروز درک درست و مناسبی از امام خمینی(ره) و انقلاب ندارند و تحقق این هدف بر عهده مسئولان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به اینکه امروز تمامی رهبران بزرگ دنیا در مقابل عظمت شخصیت والای امام خمینی(ره) کرنش می‌کنند تصریح کرد: ایام ارتحال امام خمینی(ره) ایام‌الله است و مراسمات این مناسبت باید با حساسیت ویژه‌ای در شهرستان رشت برگزار شود.

احمدی با بیان اینکه انتظار می‌رود سیما و ظاهر شهرستان به تناسب با شأنیت امام خمینی(ره) در ایام ارتحال آذین‌بندی شود خاطرنشان کرد: در برگزاری مراسمات سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در شهرستان رشت باید با کاهش کمیت در برگزاری مراسمات، کیفیت آنها را افزایش داد.

فرماندار رشت تبیین سیره زندگی، خصوصیات اخلاقی و برکات وجودی امام خمینی(ره) برای نسل جوان امروز را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: ایستادگی در موضع خود، نظم و صلابت از ویژگی‌های بارز امام خمینی(ره) بود که این ویژگی به تمامی دنیا اثبات شد.

وی با تاکید بر اینکه حضرت امام خمینی(ره) در تمامی طول تاریخ هرگز موجب کاهش امید در جامعه نمی‌شد تصریح کرد: افزایش امید و امیدبخشی به جامعه حتی در دوران سخت و دشوار دفاع مقدس از سوی امام خمینی(ره) در کشور دنبال می‌شد.

احمدی با بیان اینکه نحو تبلیغات برگزاری مراسمات سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) باید با خلاقیتی جدید در شهرستان رشت انجام شود گفت: افزایش خلاقیت و رنگ و بویی تازه در مراسمات سوگواری امام خمینی(ره) متناسب با شأن والای این شخصیت بزرگ امروز از مطالبات مردم جامعه است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به ماه مبارک رمضان تاکید کرد: به دلیل مقارن شدن ایام ارتحال امام خمینی(ره) با ماه مبارک رمضان امسال کاروان پیاده از شهرستان رشت به مرقد مطهر امام خمینی(ره) اعزام نمی‌شود.

احمدی سرکشی از خانواده‌های محرومان تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و نهاد‌های حمایتی شهرستان و دیدار با خانواده شهدا را از برنامه‌های ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در شهرستان رشت دانست و گفت: حضور فعال مدیران و مسئولان در برگزاری مراسمات ارتحال امام(ره) یک تکلیف اخلاقی است.

وی سوم خرداد را رویدادی بزرگ و تاریخی در کشور عنوان کرد و با بیان اینکه مراسماتی ویژه به منظور این مناسبت در شهرستان رشت برگزار می‌شود افزود: بیش از 150 ویژه برنامه به‌مناسبت ایام ارتحال امام خمینی(ره) و 15 خرداد در شهرستان رشت برگزار می‌شود.

فرماندار رشت از برگزاری مراسمی ویژه به‌مناسبت سالگرد عروج آیت‌الله احسانبخش در رشت خبر داد و خاطرنشان کرد: مراسم ارتحال آیت‌الله احسانبخش نماینده اسبق ولی‌‌فقیه در استان گیلان و روحانی مبارز انقلاب اسلامی 13 خرداد در رشت برگزار می‌شود.

انتهای پیام


نگارنده : gilan94 در 1397/3/2 8:15:58


نظرات :