نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
۲۰۰ مراسم گرامیداشت "سوم خرداد" در استان گیلان برگزار می‌شود
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان گفت: ۲۰۰ مراسم به‌منظور گرامیداشت سوم خرداد در استان گیلان برگزار می‌شود. رسول جلایی  در جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد در رشت با اشاره به فرا رسیدن سی و ششمین سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: اگرچه در دوران دفاع مقدس عملیات‌های موفق زیادی داشتیم اما این عملیات برای ملت ایران یک پیروزی متفاوت بود.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان خاطرنشان کرد: در عملیات "بیت‌المقدس" دست عنایت حضرت حق پس از 25 روز مقاومت و ایستادگی سبب پیروزی رزمندگان اسلام شد.

جلایی با تاکید بر اینکه فتح خرمشهر در تاریخ دفاع مقدس یک یوم‌الله محسوب می‌شود عنوان داشت: ایستادگی و مقاومت رزمندگان اسلام به حدی رسید که خداوند خودش سبب آزادسازی خرمشهر شد.

وی با بیان اینکه خدایی که سبب فتح خرمشهر شد می‌تواند خرمشهرهای دیگر پیش‌ روی ملت ایران را نیز فتح کند ابراز داشت: اگر درس‌های دفاع مقدس را بررسی کنیم می‌بینیم که همان خدا امروز هم پشتیبان نظام اسلامی است.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان هدف از احیای فرهنگ مقاومت خرمشهر را یادآوری هوشیاری و بیداری ملت ایران دانست و افزود: امروز ملت ایران باید بیدار باشد تا از مکر دشمن غافل نشود و هوشیار باشد تا از تجارب گذشته درس بگیرد.

جلایی با اعلام اینکه ویژه مراسمات گرامیداشت سوم خرداد در استان گیلان با محوریت حوزه‌های ادبیات، هنر، تبلیغات، چاپ کتاب و احداث پروژه‌های مسکن محرومان برگزار می‌شود اظهار داشت: این ویژه مراسمات از روز دوم تا چهارم خرداد ماه برگزار می‌شود.

وی ضمن تشریح شعارهای ایام گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر افزود: روز نخست با عنوان "حماسه سازان و عبرت‌ها"، روز دوم با عنوان "مقاومت، فرماندهان و شهدا" و روز سوم با عنوان "پایداری دزفول، ولایت‌مداری و معنویت" نامگذاری شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان  با بیان اینکه 200 برنامه اصلی به مناسبت گرامیداشت فتح خرمشهر در استان گیلان برگزار می‌شود اظهار داشت: مراسمات فرعی نیز توسط ادارات مختلف برگزار می‌شود.

جلایی ضمن تشریح مراحل پروژه تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه 500 مدخل شناسایی و تایید شد و مراحل تشکیل پرونده علمی برای این مداخل انجام شده که در نهایت منجر به چاپ پنج کتاب می‌شود.

انتهای پیام/م


نگارنده : gilan94 در 1397/3/2 8:20:57


نظرات :