نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
یک ستاره از کهکشان هشت هزار شهید استان گیلان؛ شهید ناصر دروگر
شهید ناصر دروگر در اواخر زمستان سال 1364 مانند دیگر جوانان این مرزوبوم به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و سرانجام در 27 شهریور 1366 پس از ۱۹ ماه خدمت در منطقه عملیاتی سومار شربت شهادت نوشید و پیکر مطهرش نیز جاویدالاثر شد. شهید ناصر دروگر فرزند صفر در سال ۱۳۴۶ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در روستای منگوده شهرستان رشت دیده به جهان گشود.

وی دوره ابتدایی را در دبستان منگوده به پایان رساند و به علت علاقه فراوان به کار ترک تحصیل کرد و به آلومینیوم‌سازی روی آورد و در آن استادکار شد.

ناصر بسیار خوش‌رفتار، آرام، نجیب، زحمتکش و فعال بود و به خواندن نماز اول وقت عادت داشت و هیچ موقع گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان را ترک نمی‌کرد و در این ماه به نیازمندان نیز کمک شایانی می‌کرد.

او در محله رشتیان رشت مغازه‌ای دایر کرد و وی هم‌زمان با برادران انجمن اسلامی و پایگاه مقاومت منگوده فعالیت می‌کرد و در اکثر مراسم‌های مذهبی و فعالیت‌های انقلابی درصحنه حضور داشت.

وی اهل غرض‌ورزی نبود و حتی در اکثر مواقع اطرافیان خود را امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کرد و باکسانی که در فعالیت‌های مذهبی مسجد حضور پیدا می‌کردند مشورت می‌کرد.

شهید ناصر دروگر در اواخر زمستان سال 1364 مانند دیگر جوانان این مرزوبوم به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و سرانجام در 27 شهریور 1366 پس از ۱۹ ماه خدمت در منطقه عملیاتی سومار شربت شهادت نوشید و پیکر مطهرش نیز جاویدالاثر شد.

اهالی منگوده شهرستان رشت به دلیل علاقه و ارادت فروانی که به شهید ناصر دروگر داشتند مزاری به یادبود در قبرستان مسجد ولیعصر (عج) پایین‌محله منگوده برای او ساخته‌اند.

انتهای پیام

نگارنده : gilan94 در 1397/3/8 9:0:8


نظرات :