نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
بازدید فرمانده سپاه قدس گیلان از خدمات گروه‌های جهادی در مناطق محروم توتکابن رودبار
فرمانده سپاه قدس گیلان از خدمات گروه‌های دانشجویی جهادی شهید زمانی و شهدای هسته‌ای در روستاهای پلنگ دره، استخر گاه و دفراز توتکابن رودبار بازدید کرد. سردار محمد عبدالله پور، عصر امروز از خدمات گروه‌های دانشجویی جهادی شهید زمانی و شهدای هسته‌ای در روستاهای پلنگ دره، استخر گاه و دفراز توتکابن رودبار بازدید کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان در این بازدید از نزدیک با خدمات جوانان بسیجی در قالب گروه‌های جهادی در این مناطق آشنا و در گفت‌وگو با تعدادی از مردم بومی از مشکلات آن‌ها مطلع شد و دستورات لازم جهت پشتیبانی برای رفع این مشکلات توسط بسیجیان جهادی را ارائه کرد.

گروه‌های جهادی شهید زمانی و شهدای هسته‌ای از بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان متشکل از برادران و خواهران با ظرفیت هفتاد نفر در روستاهای پلنگ دره، استخر گاه و دفراز از توابع بخش رحمت‌آباد بلوکات توتکابن رودبار از تاریخ ۱۹ شهریور لغایت ۲۸ شهریور مستقر شدند.

در این اردوهای جهادی کارگروه‌های عمرانی، بهداشت و سلامتی، تولید و اشتغال، فرهنگی و آموزشی فعال بوده و هرکدام پروژه‌هایی را تعریف کرده و دنبال می‌کنند.

در کارگروه عمرانی پروژه هدایت آب‌های سطحی در روستاهای پلنگ دره و استخر گاه، هدایت آب‌های کشاورزی و حل مشکل آب‌رسانی در روستای دفراز برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

در کارگروه فرهنگی و آموزشی برگزاری کلاس‌های آموزشی ازجمله نمد دوزی، کار با چرم و غیره برای ۱۱۰ نفر از دانش آموزان این سه روستا در حال برگزاری است.

در کارگروه بهداشت و درمان خدمات پزشکی و دندان‌پزشکی برای مردم این مناطق برگزار و در کارگروه تولید و اشتغال نیز از ظرفیت اساتید دانشگاه برای کمک به توسعه اشتغال و ترویج اقتصاد مشاغل خانگی و ایجاد انگیزه برای روستاییان متناسب با ظرفیت‌های هر روستا اجرا شد.

انتهای پیام/

نگارنده : gilan94 در 1397/5/25 11:20:37


نظرات :