نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
مادر شهیدان سجادیان به ۴ فرزند و همسرشهیدش پیوست
مراسم تشییع مادر شهیدان سجادیان صبح روز یکشنبه برگزار گردید این مادر شهید در گفت وگو با روزنامه جوان که در ۲۲ دی ماه سال ۹۴ منتشر شده است چنین گفت: «در پشت جبهه هر کاری از دستم بر می‌آمد انجام می‌دادم. در همین اثنا با شنیدن خبر شهادت همسرم بازگشتم. اگر کسی به سید حمزه می‌گفت که شما چهار شهید داده‌اید و دین خودتان را به اسلام و انقلاب داده‌اید، خیلی ناراحت می‌شد و می‌گفت: «آن‌ها رفته‌اند برای خودشان رفته‌اند و من هم باید به وظیفه خودم عمل کنم.» همیشه حتی به داماد‌های خود هم می‌گفت: جبهه را خالی نگذارند.
فرمانده ایشان دوست نداشت که همسرم در خط مقدم باشد به خاطر اینکه ایشان چهار فرزندش شهید شده بود. می‌خواست در پشت جبهه در تدارکات و... کار کند، اما ایشان اصرار کرده بود که در خط مقدم باشد. با وجودی که بیش از ۶۵ سال از عمر همسرم می‌گذشت در جبهه در همه کار پیشقدم بود. در برنامه‌های صبحگاهی پا به پای جوان‌ها می‌دوید و با ذکر حسین حسین حسین جان رفع خستگی می‌کرد.»


مادر شهیدان سجادیان به ۴ فرزند و همسرشهیدش پیوست

سید داودمتولد ۳ فرودین ماه سال ۱۳۴۰، بعد از مدت‌ها حضور در جبهه، ۱۰ اردیبهشت ۶۱ در عملیات الی بیت‌المقدس در منطقه نورد اهواز به آرزویش رسید و شهید شد. سید کاظم هم در روند آزادسازی خرمشهر، عملیات الی بیت المقدس همراه با برادرش سید داود با اصابت ترکش از پشت سرش به شهادت رسید.
سید کاظم متولد ۷ فرودین ماه سال ۱۳۴۳، ایشان نیز در روند آزادسازی خرمشهر، عملیات الی بیت المقدس همراه با برادرش سید داود با اصابت ترکش از پشت سرش به شهادت رسیدو پیکرش در بهشت زهرای تهران در قطعه ۲۶ مدفون است.
سید کریم متولد ۲ فروردین ماه سال ۱۳۴۵ در روند اجرای عملیات والفجر مقدماتی در فکه در دی ماه ۱۳۶۱ مفقود‌الاثر شد و در نهایت در سال ۱۳۷۲ آنچه از پیکرش باقی مانده بود، به دست خانواده رسید.
سید ابوالقاسم متولد ۱۳۲۹ بود که در فروردین ماه ۱۳۶۲ طی عملیات والفجر یک در ابوغریب به شهادت رسید و پیکرش سال ۱۳۷۳ به خانه برگشت.
پدر شهیدان نیز در اعزام سوم خود به جبهه‌های جنگ تحمیلی در تاریخ ۱۰ دی ماه ۶۵ شاهد و ناظر همه عملیات‌های حال و آینده شد و شلمچه را کربلا و سکوی عروج خود کرد و در سه راهی شهادت به آرزوی دیرینه‌اش رسید و خود را به فرزندان شهیدش رساند.
این مادر شهیدان که متولد ۱۳۰۵ و اهل روستای جورد از توابع شهرستان دماوند در استان تهران بود پس از عمری صبر و جهاد سرانجام به فرزندان و همسر شهیدش پیوست.
بهشت ارزانی‌ام‌البنین‌های سرزمینم باد! مادری که خودش هم اهل تکلیف است و می‌داند که راه حق همواره از کربلا می‌گذرد، بعد از شهادت چهار فرزندش و راهی کردن همسرش سید حمزه، خودش را به اهواز می‌رساند، اما با شنیدن خبر شهادت همسرش بازمی‌گردد تا زینب‌وار پیکر شهید کربلای پنجش را هم تشییع کند

نگارنده : fatehan02 در 1398/3/20 9:41:49


نظرات :