نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
بيانات مقام معظم رهبری (حفظه اله) در اجتماع مردم دشت آزادگان، سوسنگرد، بستان، حميديه‏ و هويزه و كاروانهاى راهيان نور در دهلاويه‏
براى من مايه‏ى افتخار و سربلندى است كه در اين نقطه، در جمع شما راهيان نور و مجموعه‏ى عشاق دل‏باخته‏ى ياد شهيدان حضور داشته باشم. به همه‏ى برادران و خواهران عزيزى كه در اين منطقه سكونت دارند و همين‏طور به شما برادران و خواهران عزيزى كه از نقاط مختلف كشور براى تكريم شهيدان به اين نقطه آمده‏ايد، سلام عرض مى‏كنم. 

بيانات در اجتماع مردم دشت آزادگان، سوسنگرد، بستان، حميديه‏ و هويزه و كاروانهاى راهيان نور در دهلاويه‏

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحيم

 
الحمدللَّه ربّ العالمين والصّلاة والسّلام على سيّدنا و نبيّنا ابى‏القاسم محمّد و على اله الأطيبين الأطهرين المنتجبين الهداة المهديّين المعصومين سيّما بقيةاللَّه فى الأرضين.


براى من مايه‏ى افتخار و سربلندى است كه در اين نقطه، در جمع شما راهيان نور و مجموعه‏ى عشاق دل‏باخته‏ى ياد شهيدان حضور داشته باشم. به همه‏ى برادران و خواهران عزيزى كه در اين منطقه سكونت دارند و همين‏طور به شما برادران و خواهران عزيزى كه از نقاط مختلف كشور براى تكريم شهيدان به اين نقطه آمده‏ايد، سلام عرض مى‏كنم.

اگر اين شهيدان عزيز نمى‏بودند و چنانچه اين مردم مؤمن در اين منطقه، سدِ راه دشمن نمى‏شدند، سرنوشت ايران عزيز و اسلامى چيز ديگرى مى‏شد. امروز و فردا و فرداها اين ملت و اين كشور، مرهون فداكارى شهيدان عزيزى است كه اين منطقه‏ى عظيم را با جسم و جان خود محافظت كردند، استقلال كشور را حفظ كردند و عزت اين ملت را حفظ كردند. من در اين منطقه، مردمى را ديدم كه عمر خود را در همين منطقه گذرانده بودند - برادران و خواهران عرب - و با شجاعت، با جانفشانى و وفادارى خود به اسلام و ايران عزيز، آن‏چنان ايستادگى‏اى كردند كه همه‏ى محاسبات دشمن بعثى و پشتيبانان خارجىِ او، غلط از آب درآمد. من در اين منطقه، جوانان غيور اين كشور را مشاهده كردم كه از اكناف اين كشور پهناور و بزرگ، از آغوش خانواده‏ها، از زندگى راحتِ در كنار پدر و مادر، دل بريده بودند تا به اينجا بيايند و از مرزهاى شرف و عزت ايران اسلامى دفاع كنند. خوزستان، نقطه‏اى است كه در آن توطئه‏ى دشمنان ناكام ماند؛ خوزستان منطقه‏اى است كه در آن محاسبات دشمنان اسلام غلط از آب درآمد. طاغوتِ عراق طور ديگرى محاسبه كرده بود و پشتيبانان صدام - يعنى امريكا و ديگر عناصر اردوگاه استكبار جهانى - محاسبات ديگرى كرده بودند. همت شما مردم، غيرت جوانان مسلمان از سراسر كشور و حميّت و ايمان مرد و زنِ اين سرزمين، محاسبات آنها را از ريشه باطل كرد. جانهايى در اينجا قربان اهداف بلند اسلامى شدند؛ كه اين شهيد عزيز ما - شهيد چمران - يكى از نمونه‏هاى برجسته‏ى آن است. ياد شهدا گرامى باد! ياد سرداران شهيد و مجاهدان راه خدا گرامى باد! ياد شهيدان خوزستان و جوانان مخلص عرب - از اهواز و سوسنگرد و شادگان و حميديه و هويزه و ديگر مناطق اين استان و شهيدان آبادان و خرمشهر - گرامى باد! اينها اين كشور را بيمه كردند.
 
يك پيام به استكبار جهانى: استكبار جهانى بداند كه اين ملت فولاد آبديده است. زن و مردِ اين كشور و اين مرز و بوم، جوان و پيرِ اين ميهن بزرگ اسلامى و نسلهاى پى‏درپى از اين ملت بزرگ، كه در كوره‏هاى حوادث آبديده شده‏اند، براى خودشان يك رسالت قائلند؛ رسالت پاسدارى از اسلام و پرچم برافراشته‏ى اسلام در اين سرزمين؛ كه امروز يك‏ونيم ميليارد مسلمان در مناطق مختلف دنيا به اين پرچم چشم دوخته‏اند؛ اين عمق راهبردىِ ملت و انقلاب ما در كشورهاى اسلامىِ منطقه است؛ در فلسطين است، در شمال آفريقاست، در خاورميانه است، در آسياى ميانه است و در شبه قاره است؛ اينها عمق راهبردى ملت ايران است.پيام دوم خطاب به مسئولين عزيز خودمان است؛ مسئولين كشور، قدر اين ملت را بدانند؛ اين پيوند ميان ملت و مسئولين يك چيز ارزشمندى است. با همه‏ى وجود براى اين مردم و همه‏ى مناطق كشور كار كنند؛ به خصوص منطقه‏اى مثل منطقه‏ى پراستعداد خوزستان؛ كه هم از لحاظ طبيعى و هم از لحاظ نيروى انسانى، منطقه‏ى بسيار بااستعدادى است.

خدا را شكر مى‏كنيم كه اين دولتى كه اكنون سركار است، دولت كار است؛ دولت كار، دولت خدمت. ملت هم همين را مى‏خواهد؛ مردانى كه آستينها را بالا بزنند و كمر خدمت به اين مردم را ببندند. من در سال هفتادوپنج كه به خوزستان آمدم، در تمام اين منطقه‏ى وسيع حركت كردم؛ خيلى جاها را خودم از نزديك ديدم، خيلى جاها هم هيأتهايى فرستاديم، ديدند؛ اگر آن برنامه‏هايى كه در نُه سال قبل براى خوزستان طراحى شد، خوب اجرا مى‏شد، حالا ما خيلى جلوتر بوديم. حالا هم دير نشده است. بايد براى خوزستان و همه‏ى استانهاى كشور، تلاشهاى مجدانه، دلسوزانه و مدبرانه انجام بگيرد.

اكنون مى‏خواهم با شما برادران و خواهران عرب، با زبان دوست‏داشتنى عربى سخن بگويم. باز هم از اينكه در اين منطقه و در ميان برادران و خواهران گرامى عرب هستم، احساس افتخار و خوشوقتى نموده و خاطرات شورانگيز و ارزشمندى در دلم غليان مى‏كند.
درست در همين‏جا، در ميان شما شهروندان عرب بود كه طى سالهاى دفاع مقدس، با چشم خود عظمت جهاد و فداكارى‏هاى سترگ شما را مشاهده كردم. اينجا، در همين سرزمين پاك، مردان و زنانِ سرشار از ايمان و آگاهى و دلاورى را ديدم كه به همان گونه كه بر تانكها و توپها و مزدوران پست بعثى پيروز شدند، توانستند ترفندها و دسايس دشمن را نيز درهم شكسته و خنثى كنند.
در همين‏جا بود كه من دلهايى لبريز از عشق و وفا به خاندان پيامبر خدا (صلى‏اللَّه‏عليه‏واله‏وسلّم) و سرشار از وفادارى به ميهن اسلامى را مى‏ديدم، كه از جوانان خود پاره‏هايى آهن، و از مردانشان دژهايى تسخيرناپذير براى دفاع از مرزهاى ميهن ساخته بودند. من در اينجا، روزها و شبهايى را با هم‏ميهنانى پُراخلاص و محبت و داراى غيرت دينى و شهامت حسينى به سر بردم. آنان در جهاد خود عليه انگليسيها و عمّال مزدورشان، و در راه انقلاب اسلامى و استقلال و شرف و عزت ميهن، افتخارات عظيمى را براى خود به ثبت رسانده‏اند.

نُه سال پيش، وقتى در اهواز با برادران عزيز و ارجمندى كه از حميديه، سوسنگرد، شادگان، هويزه و ساير مناطق خوزستان آمده بودند، ديدار كردم، همين خاطرات در ذهنم تازه شد و در سخنان شعرا و خطباى عرب اين منطقه، كه به گوش همه‏ى ملل عرب رسيد، انعكاس يافت.
خوشحالم كه امروز نيز، بار ديگر به ديدار جمعى از شما هم‏ميهنان عرب مى‏آيم و با مرورى بر گذشته، آينده‏ى درخشان اين منطقه‏ى حساس ميهن اسلامى را در برابر خود مى‏بينم.خواهران و برادران گرامى! بدون شك اين استان با امكانات عظيمى كه دارد و با همت مردم و مسئولان آن، مى‏تواند به الگويى براى تحول و پيشرفت كشور تبديل شود. اگر برنامه‏ها و طرحهايى را كه طى ديدار سابقم براى اين استان ترسيم كرده بوديم، به طور كامل اجرا مى‏شد، امروز به آن وضع مطلوب و مورد نظر خيلى نزديك‏تر شده بوديم. ولى من مى‏دانم و كاملاً يقين دارم كه اين دولت جديد - كه دولت كار و خدمت است - به يارى خدا مى‏تواند گامهاى بلندى در اين راه بردارد و ما را به آنچه براى هم‏ميهنان خوزستانى‏مان در نظر داريم، خيلى نزديك‏تر سازد. از اين فرصت استفاده مى‏كنم و از همه‏ى اهالى اين استان - اعم از عرب و غير عرب - مى‏خواهم تا دولت را در امر عمران و سازندگى خوزستان و رساندن آن به وضع مطلوب يارى دهند. چنانكه مى‏دانيد، ملت ايران دشمنانى دارد كه نمى‏خواهند اين كشور به پيشرفتى متناسب با عظمت خود نايل شود. آنها به توطئه‏هاى گوناگون - از جمله، اخلال در امنيت و ثبات كشور - دست مى‏زنند تا جلو كارهاى عمرانى و پيشرفت و شكوفايى را بگيرند و دولت را با مشكلات روزمره سرگرم كنند.

همسايگى با اشغالگران انگليسى در استانهاى بصره و عماره‏ى عراق، با توجه به اينكه طى دو قرن، دشمنى و خباثت خود را نسبت به ملت ايران نشان داده‏اند، زمينه را براى توطئه تجاوزگران فراهم مى‏سازد. ولى دولت و ملت ايران - به ويژه مردم غيور خوزستان - بر همه‏ى اين توطئه‏ها غلبه خواهند كرد و به يارى خدا، كيد و مكر دشمنان را به خودشان باز خواهند گرداند.
 
از خداوند سبحانه و تعالى مسئلت داريم شرّ اشغالگران را از سر مردم عراق برطرف سازد و به دو ملت ايران و عراق - در سايه‏ى پرچم اسلام و عشق به پيامبر خدا و خاندان گرامى‏اش (صلوات‏اللَّه‏عليهم‏اجمعين) - سربلندى و عزت و پيشرفت عطا فرمايد.
 آمين يا ربّ العالمين.
 
والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته

http://www.khamenei.ir/


نگارنده : روایتگری در 1390/12/21 11:31:40.


نظرات :