نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سردار مسجدی:رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی در مورد زنان شهیده و ایثارگر ادای «دین» نکرده‌اند
مسئول روایتگری و زیارتگاه‌های کل سپاه گفت: تاکنون بسیار اندک به بازشناسی و روایت ایثارگری‌های زنان شهیده و ایثارگر دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس پرداخته شده است.
سردار ابوالفضل مسجدی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگ حماسه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نقش پررنگ زنان در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی توضیح داد: آن‌ها همواره نقش بسیار تاثیرگذار و مهمی را در شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند.

وی ادامه داد: به یاد دارم که در دوران انقلاب اسلامی، بسیاری از مادران و همسران، فرزندان خود را به حمایت از انقلاب،‌امام و ولایت تشویق می‌کردند. شاید اگر این حمایت و پشتیبانی‌ها از سوی بانوان نبود، انقلاب اسلامی ایران هیچ گاه به پیروزی نمی‌رسید.

سردار مسجدی با بیان این مطلب که بانوان در دوره‌های مختلف تاریخ ایران رسالتی زینبی بر عهده داشته‌اند،گفت:همانگونه که رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس امام حسین(ع) را الگوی خود قرار داده بودند؛مادران و همسران شهدا نیز حضرت زینب(س) را اسوه خود قرار دادند و به ایشان اقتدا کردند. آن‌ها زمینه را برای حضور رزمندگان در مناطق عملیاتی فراهم کردند و اگر حمایت‌های معنوی آن‌ها نبود هرگز پیروزی‌های بزرگ در طول جنگ تحمیلی رقم نمی‌خورد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در راستای بازشناسی و روایت ایثار و از خودگذشتگی بانوان شهیده، این انتقاد به رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌ها و دیگر نهادهای فرهنگی وارد است چرا که تاکنون بسیار اندک به این مقوله پرداخته‌اند.

سردار مسجدی افزود: نگارش کتاب، ساخت فیلم مستند یا سینمایی و پرداختن مطبوعات به ایثار و از خودگذشتگی بانوان شهیده خوب است اما آن تاثیر فراگیر و عمیقی را که رسانه ملی می‌تواند بر اذهان عموم جامعه داشته باشد، ندارد چرا که طیف وسیعی از مخاطبان با رسانه ملی در ارتباط هستند. به همین لحاظ رسالت سنگینی بر دوش رسانه ملی احساس می‌شود که آثاری با کیفیت و در خور شان جایگاه بانوان شهیده و ایثارگر تولید کند. 

ایسنا

نگارنده : admin در 1391/12/19 10:54:21.


نظرات :

علی رضا قبادی
به داد بازنشسته های سر هنگ سپاه برسید
1392/10/27 12:12:19 :: ارسال پاسخ