نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
دولت بحرین به سرکوب مردم ادامه می‌دهد
یکی از نمایندگان سابق پارلمان بحرین به توصیف شرایط وخیم سیاسی در کشورش پرداخته و با تاکید بر اینکه دولت به خواسته‌های مردم تن نمی‌دهد گفت که در چنین شرایطی سرکوب و ظلم به مردم ادامه خواهد داشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "علی الاسود"، نماینده سابق فراکسیون الوفاق در پارلمان بحرین در گفتگو با "دویچه وله" آلمان درباره شرایط سیاسی در بحرین گفت: من می خواهم درباره شرایط سیاسی م به طور کلی اظهار نظر کنم. به درخواست این مردم در کشور ما اصلا تن داده نمی شود. بنابراین ما به چیزهایی که دولت به اپوزیسیون پیشنهاد داده تن در نداده ، بلکه تصمیم گرفتیم که انتخابات را تحریم کنیم. این انتخابات یک انتخابات نرمال نیست و در یک دوران بحران سیاسی برگزار شد.

بحرین از اصلاحات فاصله زیادی دارد

این نماینده سابق پارلمان بحرین در ادامه سخنان خود اظهار داشت: دولت اصلا هیچ دلیلی نمی بیند که چرا باید قدرت خود را با مردم تقسیم کند. ما از اصلاحات بسیار دور هستیم. اینکه چرا وضعیت این گونه است مشخص است. ما می گوییم که شما باید قدرت خود را تقسیم کنید و به صورت خودکار درباره جایگاه سلطنت بحث می کنیم. به نظر من در بحرین هیچ سلطنت مشروطه و قانونی وجود ندارد، در عوض یک خانواده بر تمام این کشور حکومت می کند.

وی افزود: سازماندهی اعتراضات در منامه ممنوع است و پارلمان هم هیچ اقدامی در برابر این ممنوعیت انجام نمی دهد. وبلاگ نویس ها یا دیگر نمایندگان جامعه مدنی تحت تعقیبند. خبرنگارانی که انتقاد وارد می کنند ربوده می شوند، برخی از آن ها در زندان ها و برخی دیگر کشته می شوند. حتی سیاستمداران عالی رتبه منتقد نیز ممکن است ناپدید شوند. تا آن جا که به حقوق بشر مربوط می شود پس هیچ اصلاحاتی در بحرین انتظار نمی رود.

سرکوب ملت در کشور ما ادامه خواهد داشت

"علی الاسود" در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: در این زمینه بحرین با دیگر کشورهای عربی تفاوتی ندارد، تنها دولت ما سعی می کند این گونه اقدامات را پنهان کرده و به آن مشروعیت دهد. من فکر می کنم سرکوب و ظلم به ملت در کشور ما ادامه خواهد داشت. آشکارا ما یک پارلمانی داریم که نماینده اکثریت ملت نیست.

وی اختلافات در بحرین را کاملا سیاسی دانسته و گفت: مناسبات بین اعضای دولتی در بحرین با بسیاری از اعضای دولتی در دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بسیار تنگاتنگ است. دولت ما مناسبات و ارتباطات خانوادگی با قطر و کویت دارد. سعودی ها متحد دولت بحرین هستند. البته ملت بحرین حق حرف زدن و مشارکت ندارند. شغل های با درآمدهای عالی برای اعضای خانواده سلطنتی هستند. شیعیان به قشر درجه سه یا چهار در این کشور تعلق دارند. این ها مسائل سیاسی در کشور ما است و این در حالی است که دولت همواره اختلافات مذهبی را رد می کند.

علی الاسود در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: اگر دولت در کشور ما نماینده ملت شود دگرگونی اساسی در سیستم سیاسی ایجاد می شود. البته من و دوستان هم حزبی ام شک بسیار بالایی به پیشبرد روند دموکراسی توسط دولت فعلی داریم. تا زمانی که قدرت در کشور ما انحصاری یک خانواده منحصر به فرد است این امر غیر ممکن است.

 خواهان میانجی گری جامعه بین‌المللی برای حل اختلافات بحرین هستیم

وی افزود: وظیفه ما این است که در برابر چنین شرایطی سکوت نکنیم. اگر باید یک راه حل سیاسی برای مسائل در بحرین وجود داشته باشد این  باید توسط شیعیان و سنی ها به صورت مشترک به ارمغان آورده شود. هر دو گروه باید با اصلاحات موافقت کنند. به این ترتیب ما می توانیم به مرور اختلافات در این کشور را برطرف کنیم. ما می خواهیم که جامعه بین المللی در این راستا میانجی گری کند. انگلیس ، آمریکا، آلمان و فرانسه بازیگران بزرگی در بحرین هستند، ما به کمک این کشورها نیاز داریم. بنابراین تا زمانی که به حقوق بشر در کشور ما احترام گذاشته نمی شود اصلاحات سیاسی وجود نخواهد داشت.نگارنده : fatehan1 در 1393/9/3 8:13:35


نظرات :