نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شیخ علی سلمان: دخالت نیروهای سپر جزیره در بحرین «اشتباهی راهبردی» است
یکی از رهبران معارض بحرینی خواستار عقب نشینی نیروهای سپر جزیره از بحرین شده و گفت دولت‌های شورای همکاری خلیج‌فارس باید بخشی از راه حل باشند، نه اینکه مشکل را پیچیده تر کنند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، انتخابات فرمایشی و دولتی پارلمانی در بحرین در حالی در این کشور برگزار ‌شد که ملت همچنان با خون‌سردی از سوی جریان حاکم مورد سرکوب و کشتار قرار می‌گیرند و نظریه‌پردازان حقوق بشر و دموکراسی نیز در برابر این جنایت‌ها سکوت کردند. در این ‌میان ملت بی‌پناه بحرین خود به فکر باز پس ‌گیری حقوق مسلم خود افتاده و از راه‌های مسالمت‌آمیز و متمدنانه خواستار آزادی و دموکراسی هستند. تحریم انتخابات فرمایشی از جمله این اقدامات بود.

شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین در اظهاراتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری العهد تأکید کرد که انتخابات در بحرین روندی ناقص بود که نظام از آن برای فرار از مناسبات درست سیاسی استفاده می‌کند.

وی این انتخابات را متفاوت از سایر انتخابات در مناطق مختلف دنیا دانست و تأکید کرد که انتخابات بحرین برای سرپوش گذاشتن بر استبداد و استمرار حاکمیت فراگیر در کشور بود و هیچ تأثیری در موقعیت سیاسی کشور ندارد.

شیخ علی سلمان تأکید کرد که جمیعت الوفاق و مخالفان بحرینی از مطالبات خود در دستیابی به دولت منتخب مبتنی بر اراده ملت و قانون انتخاباتی عادلانه بر اساس تأثیرگذاری رأی تک‌ تک شهروندان و پارلمان با اختیارات قانون ‌گذاری و نظارتی کامل کوتاه نمی‌آید.

وی تصریح کرد که بحرین نیازمند گفتگوهای واقعی و دستیابی به توافق و روند سیاسی جدید برای اداره کشور است، بحران بحرین با ادامه سرکوبگری حل نمی‌شود. تجاوز به شعایر حسینی (ع) غیرقابل قبول است و کسی که با امام حسین(ع) و مراسم عاشورایی بجنگد، دیگر متوهم نیست، بلکه در زمره دیوانگان به شمار می‌رود.

این رهبر معارض بحرینی دخالت نیروهای سپر جزیره در بحرین را اشتباهی راهبردی خواند که به این بحران ابعاد منطقه‌ای داده و پیچیدگی‌های آن را به ویژه در سطح دولت‌های خلیج‌فارس بیشتر کرده است. وی خواستار عقب‌نشینی این نیروها از بحرین شد و تأکید کرد که دولت‌های شورای همکاری خلیج‌فارس باید بخشی از راهکار حل مشکل بحرین باشد، نه این که جزئی از بحران ایجاد شده در این کشور شوند.

بحرین روز شنبه شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی بود که مردم و شخصیت‌ها و احزاب مخالف آن را صوری و نمایشی توصیف کرده و اعلام کرده بودند در آن شرکت نخواهند کرد.

وزیر دادگستری بحرین اما مدعی شد با وجود تحریم مخالفان بیش از 51 درصد در انتخابات پارلمانی این کشور مشارکت داشتند! . جمعیت معارض الوفاق با انتشار بیانیه‌ای آمار ارائه شده از سوی رژیم آل خلیفه را بسیار تمسخرآمیز، غیرواقعی و نادرست خواند.

حسین الدیهی معاون دبیر کل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین گفت: استقبال از تحریم انتخابات بیشتر از حد انتظار بود و با وجود همه تهدیدها و وعده و وعیدهای رژیم بحرین آمار اولیه از تحریم بیش از 70 درصدی انتخابات پارلمانی در روز شنبه حکایت دارد. وی گفت که تنها 30 درصد از مردم در انتخابات پارلمانی شرکت کردند که بخش قابل توجهی از این میزان نیز مربوط به کارمندان، خانواده‌های نظامیان و تهدیدها و... بود.نگارنده : fatehan1 در 1393/9/4 8:31:14


نظرات :