نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
برگزاری نمازجمعه سراسری دربحرین به‌امامت آیت‌الله عیسی قاسم
بحرین شاهد حضور پرشور و گسترده مردم در مسجد امام صادق(ع) و خیابان‌های اطراف آن در منطقه الدراز در غرب شهر منامه برای برگزاری نماز جمعه به‌امامت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم روحانی بارز بحرینی بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت وفاق ملی اسلامی بحرین، علمای دینی بحرینی برای برگزاری "نماز جمعه یک‌پارچه" به‌امامت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم فراخوان داده از مردم خواستند تا در این مراسم حضور گسترده به هم رسانند.

علمای بحرینی این فراخوان را درپی حمله اخیر نیروهای رژیم آل‌خلیفه به خانه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و به‌منظور اعلام حمایت و همبستگی با این روحانی بارز و محکومیت حمله یادشده اعلام کردند.

با وجود بارش شدید باران، اما نماز جمعه در صفوف گسترده و طولانی به‌امامت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم برگزار شد.

شرکت کنندگان در مراسم نمازجمعه تصاویر آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و پلاکاردهایی در دست داشتند که تأکید می‌کرد این روحانی بارز بحرینی نماد بزرگ ملی و سوپاپ اطمینان بحرین است.

شرکت کنندگان سران رژیم بحرین را مسئول هرگونه تعرض به جان آیت‌الله شیخ عیسی قاسم دانستند و تأکید کردند: هرگونه خدشه وارد کردن به این نماد به‌منزله خدشه به همه بحرینی‌ها است.

در این مراسم علاوه بر اقشار مختلف مردم اعم از زن و مرد، علمای دینی بارز، فعالان و شخصیت‌های سیاسی و حقوق بشری مهم شرکت داشتند.

نمازگزاران بعد از پایان مراسم نماز جمعه با وجود بارش شدید باران تظاهرات کرده و تصاویر آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را در دست داشته و با سردادن شعار، به رژیم آل‌خلیفه درباره عواقب ادامه تعرض‌های احمقانه مکررش هشدار داد و گفتند: این اقدام بازی با آتش است و مردم هرگز درقبال آن ساکت نخواهند نشست.

علمای دینی بحرینی سپس بیانیه‌ای را قرائت و در آن تأکید کردند: آیت‌الله شیخ عیسی قاسم قلب تپنده و روح این مردم است و مردم دوستدار و وفادار ایشان بوده برای ایشان فداکاری و جان‌فشانی می‌کنند.

این بیانیه به مسئولان بحرینی هشدار داد: تعرض به آیت‌الله شیخ عیسی قاسم باعث زیر پا گذاشته شدن قواعد و حد و مرزهای درگیری و کشمکش بین دستگاه حاکم و ملت می‌شود و این درگیری را به جای نامعلومی می‌کشاند و با همه احتمالات روبه‌رو می‌کند و در این صورت، دستگاه حاکم به‌طور کامل مسئول است.

این بیانیه بر حقوق عادلانه و مشروع ملت بحرین و درخواست مسالمت آمیز و مترقیانه برای دستیابی به آن تأکید کرد و به جان‌فشانی‌های مردم در برابر سرکوبگری رژیم اشاره کرد و افزود که ملت بحرین پشت سر رهبری فهیم خویش ایستاده است و همان‌طور که از حقوق خود دفاع کرده است، از آن نیز دفاع می‌کند.

در این بیانیه آمده است: دستگاه حاکم با تکرار تعرض به خانه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم جنگ فراگیری را علیه ملت و چهره‌های سرشناس و رهبران آن اعلام می‌کند و ملت نمی‌تواند این امر را تحمل کند و با تمام قدرت از رهبران خویش دفاع خواهد کرد و بر خواسته‌های خود پافشاری کرده ثابت‌قدم خواهد بود.

این بیانیه افزود: ما علمای دینی وظیفه شرعی و ملی خود می‌دانیم که کنار ملت و خواسته‌های عادلانه آنها باشیم.

علمای دینی از مراجع ذی‌ربط در سطح جهان و در صدر آن سازمان ملل، ضرورت پایان دادن به برخورد هدفمند رژیم آل‌خلیفه علیه شیعیان و چهره‌های سرشناس آنها و محافظت از شیعیان را در بحرین خواستار شدند.نگارنده : fatehan1 در 1393/9/8 8:4:35


نظرات :