نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سرکوب تظاهرات معترضان به بازداشت «شیخ علی سلمان» در بحرین
رژیم آل‌خلیفه تظاهرات مسالمت‌آمیز معترضان به بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت ملی- اسلامی «الوفاق» را سرکوب کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری«رویترز»، شاهدان اعلام کردند نیروهای دولتی بحرین تظاهرات عصر جمعه ده‌ها معترض به بازداشت شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت ملی- اسلامی الوفاق را با شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای سرکوب کردند.

بحرین از فوریه 2011 شاهد موجی از تظاهرات مردمی است که با سیاست مشت آهنین رژیم حاکم بر کشور سرکوب می‌شود. تظاهرات کنندگان خواستار اصلاحات اساسی هستند.

رژیم بحرین از 28 دسامبر سال گذشته شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت الوفاق را بازداشت کرده است. تداوم بازداشت وی خشم بحرینی‌ها را شعله‌ور تر کرده است. بازداشت این رهبر انقلابیون بحرینی پس از آن صورت گرفت که وی مردم را به برگزاری تظاهراتی در محکومیت انتخابات پارلمانی فرمایشی در کشور که در ماه دسامبر گذشته و با تحریم گسترده مردمی برگزار شد، فراخوانده بود.

یکی از شاهدان اعلام کرد حدود 200 زن و مرد از اهالی روستای شیعه‌نشین «ستره» واقع در جنوب «منامه» پایتخت در تظاهرات عصر جمعه مشارکت داشتند. این تظاهرات به درگیری بین جوانان معترض و نیروهای امنیتی منتهی شد و نیروهای امنیتی از گلوله‌های ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور برای سرکوب معترضان استفاده کردند.

طبق اعلام جمعیت الوفاق، دست‌کم 5 معترض در این تظاهرات زخمی شدند. در عکس‌های ارسالی این جمعیت به خبرنگاران، دیده می‌شود که یکی از معترضان در اثر اصابت گلوله ساچمه‌ای به کمر و یکی دیگر از آنها در اثر اصابت گلوله به ناحیه سر دچار مصدومیت شدیدی شده‌اند.

از سوی دیگر، دادستان کل بحرین برخی اتهامات دیگر علیه شیخ علی سلمان از جمله «تحریک برای سرنگونی نظام» را مطرح کرد و در روز یکشنبه تصمیم گرفت حکم بازداشت این رهبر مخالف را تا 15 روز دیگر تمدید کند.

وزارت خارجه آمریکا ضمن انتقاد از بازداشت شیخ علی سلمان، هشدار داده است این اقدام دولت بحرین می‌تواند تنش در این کشور را تشدید کند.
نگارنده : fatehan1 در 1393/10/20 8:31:8


نظرات :