نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
اولین جلسه محاکمه شیخ علی سلمان در ۸ بهمن برگزار می‌شود
دادستانی بحرین شیخ علی سلمان را به اتهام آنچه توطئه علیه رژیم این کشور خوانده است ، در تاریخ ۸ بهمن محاکمه خواهد کرد.به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسینم به نقل از  المنار، دولت بحرین اعلام کرد که  شیخ علی سلمان به اتهام توطئه علیه رژیم این کشور در تاریخ 8 بهمن محاکمه خواهد کرد.

وزارت کشور بحرین روز شنبه (6 دی‌ماه) احضاریه‌ای را برای شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت ملی اسلامی الوفاق بزرگترین تشکل معارض این کشور ارسال کرد.

شیخ علی سلمان یک روز بعد و  پس از مراجعه به مرکز تحقیقات جنایی وابسته به وزارت کشور از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد و از همراهان و وکلای وی خواسته شد تا این مرکز  را ترک کنند.

بازداشت شیخ علی سلمان با واکنش‌های گسترده داخلی و خارجی که از جمله تظاهرات داخلی واکنش علمای این کشور و اعتصاب عمومی در سراسر بحرین همراه بود.

نگاهی کوتاه به زندگی سیاسی شیخ علی سلمان

شیخ علی سلمان در سال 1385 هجری قمری مصادف با 1965 میلادی، در روستای «البلاد القدیم» دیده به جهان گشود.

وی در سن 18 سالگی در رشته ریاضیات در دانشگاه ملک فیصل عربستان در دمام پذیرفته شده و تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز می‌کند. سلمان چهار سال بعد و در سن 22 سالگی تصمیم می‌گیرد تا دانشگاه را ترک کرده و راه تحصیلات حوزوی در قم را برگزیند، او به همین منظور به ایران سفر کرده به فراگیری علوم دینی در حوزه‌های علمیه قم پرداخت.

شیخ علی سلمان پس از فراگیری علوم دینی در سال 1993 از قم  به بحرین بازگشته و فعالیت‌های سیاسی خود را آغاز کرد. وی در جریان انقلاب مردمی این کشور از سال 2011 در کنار دیگر شخصیت‌های معارض به مبارزه مسالمت آمیز با حکومت بحرین پرداخت.


نگارنده : fatehan1 در 1393/10/30 8:39:9


نظرات :