نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
حمله خونین مزدوران آل‌خلیفه به زندانیان سیاسی در منامه
مردم بحرین با آمدن به خیابان‌ها و برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز خشم خود را نسبت به حمله نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه به زندانیان سیاسی اعلام داشتند.به گزارش تسنیم به نقل از شبکه العالم، شهروندان بحرینی با برگزاری تظاهرات و تجمعات اعتراض‌آمیز در منامه پایتخت این کشور و مناطق دیگر بحرین، خشم خود را نسبت به حمله نیروهای امنیتی به زندانیان سیاسی و ملاقات‌کنندگان آنها در زندان مرکزی «جو» ابراز داشتند و خواستار آزادی فوری آنها شدند.
نگهبانان زندان جو به همراه نظامیان آل‌خلیفه به بستگان زندانیان که برای ملاقات آمده بودند حمله‌ور شدند و به دلیل استفاده از گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی و باتوم، تعدادی از خانواده‌های زندانیان را مجروح کردند.
بحرین از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواستار آزادی، برقراری عدالت، رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب از سوی خودشان در کشور هستند.
این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین و برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است.
مجامع حقوق‌بشری و سازمان‌های بین‌المللی بارها از رژیم آل‌خلیفه خواسته‌اند که در سیاست‌های سرکوبگرانه خود تجدیدنظر کند و زندانیان سیاسی از جمله شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق را آزاد کند لیکن آل‌خلیفه توجهی به این خواست‌ها ندارد و همچنان مردم را سرکوب می‌کند.


نگارنده : fatehan1 در 1393/12/21 10:14:13


نظرات :