نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق شد
به گزارش سایت بیداری اسلامی بنقل از سومریه نیوز اعضای ائتلاف ملی عراق ( ائتلاف فراگیر شیعیان) در نشستی با بررسی آخرین رویدادهای سیاسی و امنیتی عراق ، عمار حکیم را به ریاست این ائتلاف برگزیدند. پیش از این ابراهیم جعفری وزیر خارجه فعلی عراق ریاست ائتلاف ملی را برعهده داشت.


به گزارش سایت بیداری اسلامی بنقل از سومریه نیوز اعضای ائتلاف ملی عراق ( ائتلاف فراگیر شیعیان) در نشستی  با بررسی آخرین رویدادهای سیاسی و امنیتی عراق ، عمار حکیم را به ریاست این ائتلاف برگزیدند.  
 
ائتلاف ملی عراق ( الائتلاف الوطنی العراقی) یا ائتلاف عراق یکپارچه بزرگترین ائتلاف شیعیان عراق است که در سال ۲۰۰۵ به دستور آیت‌الله سیستانی شکل گرفت. در این ائتلاف گروههای مختلفی همچون مجلس اعلای اسلامی عراق، جنبش صدر، حزب الدعوه، و شخصیت هایی چون ابراهیم جعفری و برخی سران سنی مذهب عراق حضور دارند.
 پیش از این ابراهیم جعفری وزیر خارجه فعلی عراق ریاست ائتلاف ملی را برعهده داشت.
 
عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق که به عنوان رئیس جدید ائتلاف ملی عراق برگزیده شد، فرزند مرحوم عبدالعزیز حکیم و برادرزاده شهید سید محمد باقر حکیم موسس مجلس اعلای اسلامی عراق است که در جریان بمب گذاری هفتم شهریور 1382 شمسی در کربلای معلی به شهادت رسید.


نگارنده : fatehan02 در 1395/6/16 12:22:37


نظرات :