نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
خوشبوترین گل سرخ برای من
خوشبوترین گل سرخ برای من
کتاب «خوشبو‌ترین گل سرخ برای من» نوشته منیژه جانقاهی زندگی نرجس عطارنژاد را روایت می‌کند از روزهای پر هیاهوی دوران انقلاب و پس از آن دفاع مقدس که همواره نمونه‌های بسیار زیادی از زنان این سرزمین میراث داران حقیقی و جاودانه آن بودند. این کتاب از زاویه دید اول شخص، به روایت داستانی زندگی نرجس عطارنژاد (کاشانی)، می‌پردازد.وی از مادران شهیدایرانی است. در این کتاب داستان زندگی‌ او از زمان ازدواج تا هنگامی که برای نخستین‌بار و به اشتباه خبر شهادت فرزندش را به اطلاعش می‌رسانند، شرح  داده شده است.
نگارنده : fatehan1 در 1393/6/26 11:20:12
میراث معنوی
میراث معنوی
نگرشی بر باورها، رفتار و اهداف شهدای شهرستان تربت جام،در این اثر سعی بر آن شده که با ادبیاتی بسیار ساده و بی­ تکلف همراه با قافله­ ی شهدا، به ذکر این موضوع مسائل پرداخته شود که اگر به دامان قرآن و اهل بیت متمسک و متخلّق به اخلاق الله شدیم، ما هم کسانی مانند شهدا خواهیم شد و انشاءالله به توفیق شهادت که زیباترین عروج­هاست، نائل خواهیم گشت.این کتاب دارای ده بخش و یک ضمیمه و چیدمان شهدا هم براساس سال شهادت می­باشد.
نگارنده : fatehan1 در 1393/2/1 12:6:50
و هنوز رمضان
و هنوز رمضان
موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جدیدترین کتاب خود با عنوان «و هنوز رمضان» تألیف سرتیپ2 ستاد «نبی حبیبی» را روانه بازار نشر کرده است.این کتاب به جریان عملیات رمضان در جنگ تحمیلی می‌پردازد. تاریخ شروع این عملیات 4 تیرماه 1361و مصادف با ماه مبارک رمضان بود و در منطقه شرق اروند رود اتفاق می‌افتاد. این عملیات نخستین پیشروی گسترده رزمندگان اسلام به خاک عراق بود و آخرین مرحله آن هم 8 مرداد اجراشد که شرح آن در «و هنوز رمضان» منتشر شده است. 
نگارنده : admin در 1392/12/7 11:45:5
خاکریز پنهان
خاکریز پنهان
کتاب خاکریز پنهان روایتی است ازخاطرات شفاهی یکی از آزادگان دزفولی که در مجموع 8 سال و یک ماه و پنج روز را در اردوگاههای اسرای جنگی عراق بویژه موصل گذراند. «دکتر محمد حاجی خلف» در عملیات رمضان و در تاریخ 26 تیرماه سال 61 به اسارت در آمد و در 30مردادماه 69 آزاد شد.این کتاب حاصل 25 جلسه مصاحبه «سید حسن موسوی طیب»با وی در محدوده زمانی مرداد 89 تا اردیبهشت 90 است که با مصاحبه تکمیلی هفت ساعته «فرامرز نوروزی»، ظاهراً در تیرماه 91 کار تدوین کتاب به پایان رسیده و نهایتاً اوائل امسال به دست چاپ سپرده شد.
نگارنده : fatehan1 در 1392/11/13 11:18:49
 به کی می گن قهرمان
به کی می گن قهرمان
«به کی می‌گن قهرمان» کتابی است که از سوی دفتر کودک و نوجوان مرکز آفرینش‌های ادبی در قالب مجموعه «قهرمانان انقلاب»، سرگذشت زندگی 'شهید سیّدعلی اندرزگو' را برای کودکان و نوجوانان روایت می‌کند.این کتاب  دهمین کتاب از مجموعه "قهرمانان انقلاب" است که با برداشتی تاریخی و به صورت داستانی در چهارده بخش و برای گروه سنی نوجوان تهیه و تنظیم شده که هدف از نگارش آن شناخت نوجوانان و کودکان باتاریخ ایران‌زمین و آشنایی آنان با سرگذشت مردان درخشان تاریخ بوده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/10/18 12:0:3
زندگی خوب بود
زندگی خوب بود
خاطرات یک تکنسین آزمایشگاه ایرانی از ایام حضور در جبهه‏ های جنگ ایران و عراق در سال 1361؛ که در 12 فصل ‏تدوین شده و به شرح مأموریت 20 روزه وی در یک بیمارستان صحرایی در منطقه بُستان با سِمَت مسئول بانک خون اختصاص‏دارد. وی با زبانی ساده و صمیمی به نقل وقایع این ایام پرداخته و گزارشی از بمباران‏ها، روحیه مجروحین ایرانی و حتی عراقی، امکانات موجود در بیمارستان، و ایثارها و فداکاری‏های کارکنان آنجا ارائه داده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/10/4 11:7:45
جنگ 33 روزه
جنگ 33 روزه
در سال 2006 میلادی جنگی در گرفت که به حرب تموز یا جنگ 33 روزه معروف است. در این جنگ حزب‌الله لبنان با چنان جبروتی وارد کارزار شد که داغ یک پیروزی دیگر را بر دل صهیونیست ها گذاشت. از این جنگ کتاب های متعددی نوشته شده و صحبت های زیادی شده است. یکی از آنها کتاب جنگ 33 روزه است نوشته ژیلبر آشکار و مایکل وارشو وسکی است که توسط علی کاظمی ترجمه و انتشارات خرسندی نیز آنرا منتشر کرده است. این کتاب با 143 صفحه و با قیمت 3600 تومان قابل خرید است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/9/16 10:46:15
 شطرنج با ماشین قیامت
شطرنج با ماشین قیامت
 در این رمان سعی بر این شده که به گونه‌ای متفاوت و با نگاهی فلسفی به وقایع و رخدادهای جنگ پرداخته شود. قهرمان کتاب 312 صفحه اییِ حبیب احمد زاده، نوجوان هفده ساله دیده بانی است که علاوه بر وظیفه اصلی خود، مجبور می شود به جای دوست مجروحش پرویز، راننده ماشین حمل غذا نیز بشود و در این بین با افراد غیر نظامی ای آشنا می شود که تا حدودی نقش های پر رنگی را در داستان بازی می کنند. این کتاب توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/9/11 11:59:36
 6410
6410
این کتاب تلاشی است درباره زندگی سرتیپ خلبان آزاده حسین لشگری، بزرگ مردی که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای او را «سیدالاسرا» نامید. لشگری این اسوه صبر و استقامت پس از رهایی از بند اسارت بار دیگر و این بار در عرصه فرهنگ به پا خاست، قلم به دست گرفت و خاطرات 6410 روز اسارت در بند رژیم بعث عراق را به رشته تحریر درآورد. اين كتاب در برگيرندة خاطراتي است از امير سرتيپ خلبان آزاده حسين لشگري. او پس از هجده سال اسارت در بند رژيم بعث عراق،‌ با نهايت صلابت و اقتدار به آغوش ميهن اسلامي بازگشت.
نگارنده : fatehan1 در 1392/9/2 9:14:45
طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق
طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق
کتاب «طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق»، در سال 1390، توسط «نشر بوم و بر» راهی بازار کتاب شد. این کتاب، در 442 صفحه، توسط «دیلیپ هیرو» روزنامه نگار و مورخ پاکستانی به رشته ی تحریر درآمده است. . «طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق» حاصل تحقیقات گسترده ی مولف است که توسط «علی رضا فرشچی»، «رضا فرید زاده» و «سعید کافی» به فارسی برگردانده شده و به لطفِ ویراستاری «ظهیر بیگجانی» و «زهرا گل محمدی» با متنی روان و یک دست، برای مطالعه ی علاقمندان آماده شده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/8/15 11:11:31
مرواريدهاي كِيو
مرواريدهاي كِيو
«مرواريدهاي كِيو» يادنامه 94 شهيد دانشجوي لرستان به قلم پروانه قبادي كيا، توسط نشر شاهد و با همكاري بنياد شهيد و امور ايثارگران استان لرستان منتشر شد. در اين كتاب زندگي نامه و آثار فرهنگي 94 شهيد دانشجوي لرستان به همراه تصاوير،اسناد، خاطرات، وصايا،دست نوشته و ساير اسناد فرهنگي آنان است. نگارنده با مراجعه به اسناد و استفاده از پرونده فرهنگي شهدا در بنياد شهيد و امور ايثارگران و همچنين مصاحبه با خانواده معظم شهدا موفق به تحرير زندگي نامه مستند شهدا گرديده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/8/8 10:37:59
غدیر در مدائن
غدیر در مدائن
«غدیر در مدائن» اولین قدم در روایت داستانی غدیر است. شخصیت محوری این داستان یک جوان ایرانی است که ماجرای غدیر را از زبان حذیفه -فرماندار مدائن و از یاران حضرت امیر علیه السلام- می شنود. با به خلافت رسیدن حضرت امیر علیه السلام دو نامه به حذیفه می رسد که یکی از آنها را باید در مسجد برای مردم بخواند. در جریان قرائت نامه حذیفه امام علی علیه السلام را «امیرالمؤمنین حقیقی» خطاب می کند و همین تعبیر آتشی می شود بر خرمن تصورات پیشین مسلم تا بخواهد بداند و به جمع شیعیان بپیوندد و به سوی سرنوشت عاشقان امیرالمؤمنین قدم بردارد.
نگارنده : fatehan1 در 1392/8/1 10:53:39
هشت سال اینگونه گذشت
هشت سال اینگونه گذشت
کتاب “هشت سال اینگونه گذشت” با عنوان فرعی “روایت آغاز تا پایان هشت سال دفاع مقدس” کتابی مصور است که به کوشش خانه فرهنگ و هنر سافیا و انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این کتاب دارای بخش های مختلفی از جمله روزی جنگی بود، این پاییز قرمز است، بحران بالا می‌گیرد، روزهای پیروزی فرا می‌رسد، اروند مهار می‌شود و درجه درد بالاست و شامل تصاویر بدیع و دیده نشده و نوشته هایی از ۸ سال جنگ تحمیلی است. موضوع تصاویر این کتاب روزهای اول جنگ، روزهای بحران، روزهای پیروزی ایرانیان، روز آزادی اروند، روز آزادی خرمشهر، روز درد و بحران است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/7/23 12:2:8
خاطرات دکتر زرین تاج کیهانی دوست
خاطرات دکتر زرین تاج کیهانی دوست
«خاطرات دکتر زرین تاج کیهانی دوست» عنوان یکی از جدیدترین کتاب‌هایی است که مرکز امور زنان ریاست جمهوری منتشر کرده است.کیهانی دوست که فوق تخصص بیماری های اعصاب و روان کودکان را دارد و هم اینک در بیمارستان ولی عصر(عج) مشغول به کار است از زنان پزشکی بوده  که در دوران 8 سال دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشته و به درمان مجروحان و بیماران می‌پرداخته است.این کتاب به کوشش فریبا انیسی تدوین شده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/7/22 11:7:45
طیب: زندگی‌نامه و خاطرات حُر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج‌رضایی
طیب: زندگی‌نامه و خاطرات حُر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج‌رضایی
کتاب «طیب: زندگی‌نامه و خاطرات حُر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج‌رضایی» پنجاه خاطره -داستان از زندگی طیب را در بر دارد و مطالب جدیدی از حواشی قیام 15 خرداد را بیان می‌کند. این اثر در فاصله زمانی کوتاهی از چاپ نخست، از سوی موسسه فرهنگی شهید ابراهیم هادی به چاپ سوم می‌رسد. گروه شهید ابراهیم هادی این کتاب را به دلیل جذابیت‌های خاص زندگی وی به رشته تحریر در آورده است زیرا پیش از این کتابی درباره این شهید با محوریت خاطره - داستان به نگارش در نیامده بود.
نگارنده : fatehan1 در 1392/7/16 10:16:20
برای تاریخ می‌گویم
برای تاریخ می‌گویم
کتاب«برای تاریخ می‌گویم»؛ خاطرات محسن رفیق‌دوست از دهه اول انقلاب و دفاع مقدس از سال‌های 57 تا 68 است که در آن به بسیاری از حوادث ریز و درشت ایام سرنوشت ساز دهه اول انقلاب اسلامی اشاره شده است.این کتاب از مقطع ورود حضرت امام(ره) در 12 بهمن که رفیق‌دوست راننده بلیزر امام(ره) بود، آغاز و در ادامه حوادث دهه اول انقلاب و جنگ تحمیلی از زبان ایشان نقل می‌شود.این کتاب به کوشش سعید علامیان، نویسنده و روزنامه‌نگار نام آشنا در حوزه فرهنگ پایداری تدوین و منتشر شده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/7/13 11:32:48
اشتباه می کنید! من زنده ام
اشتباه می کنید! من زنده ام
این کتاب درمورد زندگانی و خاطرات شهید معظم قربانعلی شرفخانلو از شهرستان خوی به قلم حسین شرفخانلو (فرزند این شهید بزرگوار) نگاشته شده است.  کتاب «اشتباه می‌کنید! من زنده‌ام» روایتی است داستانی از منظر 12 راوی درباره زندگی شهید علی شرفخانلو از شهدای استان آذربایجان غربی و فرمانده لجستیک لشکر 31 عاشورا که از سوی موسسه انتشارات روایت فتح منتشر شده است. «اشتباه می‌کنید! من زنده‌ام» با مقدمه‌ای از فرزند شهید شرفخانلو شروع شده و در ادامه پس از معرفی بخشی از زندگی این شهید توسط مادر و همسر وی، جمعی از دوستان و همرزمان او به روایت فراز‌هایی از زندگی وی می‌پردازد.
نگارنده : fatehan1 در 1392/7/7 10:30:4
پنجاه سال عبادت
پنجاه سال عبادت
روايتي عجيب از شهيدي كه هنوز بيست سالش نشده بود.اين كتاب توسط «گروه فرهنگي شهيدابراهيم هادي» تاليف و توسط نشر امينان روانه كتابفروشي‌ها شده است. غالب كتاب‌هاي تاليف شده توسط اين گروه توانسته‌اند موجي در جريان كتابهاي دفع مقدس ايجاد كنند و اين كتاب هم از اين قاعده مستثني نيست. وصيت‌نامه‌هاي انتخاب شده براي اين كتاب اگرچه غالبا از شهداي نه چندان معروف انتخاب شده‌اند اما انسان باور نمي‌كند كه نوجوان يا جواني با آن سنين كم چنين جملاتي را نوشته باشد.
نگارنده : fatehan1 در 1392/7/6 11:51:33
به روایت همت
به روایت همت
کتاب «به روایت همت» در برگیرنده سی و دو درس-گفتار برگزیده از مجموعه مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها، بیانات توجیهی و ... شهید محمد ابراهیم همت در حد فاصل بهار 1359 تا زمستان 1362 خورشیدی است که طی یک روند پژوهشی توسط حسین بهزاد جمع‌آوری شده است. نویسنده در این کتاب با رجوع به آرشیوهای مدارک دیداری، شنیداری و مکتوب موسسه حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های دفاع مقدس سپاه محمد رسول الله، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چندین ماخذ آرشیوی دیگر فراهم آمده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/7/2 10:29:0
آبنبات هل‌دار
آبنبات هل‌دار
آب نبات هل دار رمان طنز مهرداد صدقی است که روایت زندگی یک کودک بجنوردی را پیش روی مخاطب می‌گذارد.روایت داستانی در این رمان در جغرافیای خراسان شمالی روی می‌دهد و کتاب از زبان کودکی بجنوردی روایت می‌شود که برادرش را به اسارت گرفته‌اند. «آبنبات هل‌دار» در واقع روایتی است که کودک داستان با اسارت رفتن این عضو خانواده‌اش برای او یک شب چله طولانی به وجود می‌آید که با آزادی برادرش این شب طولانی به بهار تعبیر و تشبیه می‌شود.
نگارنده : fatehan1 در 1392/7/1 8:48:16
دوره‌ درهای بسته
دوره‌ درهای بسته
مجموعه کتاب های دوره درهای بسته با عناوین مختلف به خاطرات و بررسی وقایع دوران اسارت اسرا می پردازد. هر یک از کتاب های «دوره درهای بسته» اسارت را از زبان یکی از آزادگان روایت می کند. در نوشتن این کتاب ها که بنا دارد تصویری با روایت های گوناگون از اسارت ارائه کند، سعی شده است فضایی روایی در کار آفریده شود. البته این کوشش به هیچ وجه روی دست آویزی برای دست بردن در وقایع یا افزودن رخدادهای خیالی به متن واقعیت قرارنگرفته است آنچه در این مجموعه آمده است، بازنوشته ی وقایع حقیقی است.در ادامه برخی از عناوین این کتاب را بررسی می کنیم.
نگارنده : fatehan1 در 1392/6/24 10:22:2
پشت دیوارهای شهر
پشت دیوارهای شهر
پشت دیوارهای شهر عنوان کتابی است که به صورت یادداشت های روزانه ، از بحث آغاز جنگ در 31 شهریور سال 1359 صحبت می کند. پشت دیوارهای شهر، روایت نوجوانی 17 ساله سيد سعيد موسوي است که جنگ داخل خانه اش اتفاق می افتد و بعد ما عکس العمل های این نوجوان را در مواجهه با یک جنگ سهمگین و تمام عیار شاهد هستیم.كتاب در 155 صفحه و يك اشاره و چندين قطعه عكس، ما را به روزهاي دور مي‌برد كه براي اولين بار فضاي شهر شكسته مي‌شود و صداي شكستن شيشه‌ها و آدم‌هاي شهر بندري زيبا با نخلهاي سركشش، موسوي هفده ساله را شكسته‌تر از شيشه‌هاي شهرش مي‌كند.
نگارنده : fatehan1 در 1392/6/23 11:27:39
سفر به ولایت عزرائیل
سفر به ولایت عزرائیل
این کتاب حاصل سفر جلال آل احمد به اسرائیل است ، وي به عنوان يكي از روشنفكران ايران، زماني از طرف دولت صهيونيستي و براي تبليغ در مورد خوب بودن اين رژيم و ماهيت بخشي به آن در عصر پهلوي به سرزمينهاي اشغالي دعوت شد. جلال اين ماجراي سفر را در كتابي به نام «سفر به ولايت عزرائيل» به رشته تحرير درآورد. كتابي است كم حجم و حدود 90 صفحه. بخش اعظم آن نوشته هاي خود جلال است از سفرش و مقداري هم ضمائم ترجمه اي و غيره .
نگارنده : fatehan1 در 1392/6/18 9:30:52
خاطرات عزت شاهی
خاطرات عزت شاهی
كتاب حاضر، مجموعه از خاطرات عزت‌شاهي؛ مبارز است كه توانست در جريان رويارويي قهرآميز با رژيم شاه از زير ضربات مهلك ساواك و شكنجه‌هاي روحي دوران بازجويي و زندان جان نه چندان سالم «اما زنده» به در برد و خود را به پيروزي انقلاب اسلامي برساند. او اگر چه چند صباحي خود از برنامه‌‌ريزان و مجريان نظام نوپاي انقلابي جمهوري اسلامي بود، اما خيلي زود از اين گذرگاه عبور كرد و فقط به نظاره وقايع سالهاي بعد و آثار و تبعات آن نشست.
نگارنده : fatehan1 در 1392/6/5 11:42:30
آنچه اتفاق افتاد
آنچه اتفاق افتاد
این کتاب جلد دوم از مجموعه سه‌جلدی پاره‌هایی از آنچه اتفاق افتاد است که موضوع آن خاطرات نظامیان عراقی در ایران است . نويسنده 30 خاطره کوتاه را که به نظرش جالب بوده از لابه‌لای 65 کتابی که از خاطرات عراقی‌ها در ایران ترجمه و منتشر شده دستچین کرده است و درباره هر كدام چند سطری توضيح مي‌دهد. هر ده خاطره در یک کتاب آورده شده كه در مجموع، از خاطرات نظامیان عراقی سه جلد تدوین کرده است‌.از ویژگی‌های کتاب این است که علاوه بر خاطره‌، ویژگی‌ها و مشخصات کامل صاحب خاطره نيز در زير آن آورده شده است‌.
نگارنده : fatehan1 در 1392/6/3 11:34:27
حکایت زمستان
حکایت زمستان
نويسنده در اين كتاب به واگويي خاطرات يكي از رزمندگان دفاع مقدس مي‏پردازد و حكايت رزمنده‏اي را بيان مي‏كند كه در صحنه‏ هاي  نبرد مي‏رود تا توسط دشمن در يك گور دسته جمعي دفن شود ـ در واپسين لحظات ـ متوسل به وجود حضرت ابوالفضل العباس(ع) مي‏گردد و به معجزه آن حضرت از مرگ حتمي نجات مي‏يابد. پس از آن در دل دشمن و در ميان اردوگاه‏هاي مخوف چند بار دست به عمليات‏هاي شهادت‏ طلبانه مي‏زند اما... از نكات قابل توجهي كه نويسنده در اين كتاب تلويحا به آن اشاره مي‏كند، مسئله ارتباط رزمندگان و آزادگان با توسل به اهل‏بيت(ع) است كه رمز و راز موفقيت‏هاي آنها را در همين‏جا بايد جستجو كرد.
نگارنده : fatehan1 در 1392/5/29 11:25:17
شب‌های قدر کربلای ۵
شب‌های قدر کربلای ۵
موضوع کتاب حاضر، جنگ ایران و عراق (1359ـ 1367) به روایت «نصرت‌الله محمودزاده» است که هفتاد و پنج روز حضور در عملیات کربلای ۵ را بازگو می‌کند. «نصرت الله محمودزاده» از نویسندگانی است که در مدّت هشت سال دفاع مقدس، در جبهه‌ها حضور داشته و بعد از جنگ، با تحصیل در رشته جامعه‌شناسی، تحقیق و پژوهش در حوزة دفاع مقدس را به طور حرفه‌ای دنبال کرده است. او در این کتاب مشاهدات خود را از رفتار اعجاب‌آور رانندگان لودر و بولدزر در برابر صف تانک‌های دشمن بیان کرده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/5/28 11:43:5
حماسه تپه برهانی
حماسه تپه برهانی
کتاب «حماسه تپه برهانی» اثر حمید رضا طالقانی از سوی نشر ستارگان درخشان به چاپ جدید رسیده است. این کتاب برگزیده نخستین دوره انتخاب بهترین کتاب سال دفاع‌مقدس است. «حماسه تپه برهانی» خاطرات خود نوشت حمیدرضا طالقانی از مقطعی در عملیات والفجر 2 را دربر دارد. بخش‌های جدیدی به این کتاب اضافه شده است. زیرا در چاپ‌های قبلی، متن، متمایل به بیوگرافی و گزارش روز شماری بود. اما در چاپ جدید به قالب خاطره نزدیک‌تر شده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/5/23 12:8:12
نوني صفر
نوني صفر
اين كتاب به بيان خاطرات سيد حسن شكري در سه بخش، تحت عنوان «سه راه نمك» ، «سنگ شكن» و « نوني صفر» اختصاص مي‌يابد. «نوني صفر» در واقع خاطرات يك رزمنده ايراني از ايام حضور در جبهه هاي جنگ ايران و عراق در عمليات‌هايي چون عمليات والفجر8 ، فاو و مهران است. بيشتر قهرمانان اين وقايع تاريخي، در عمليات‌هاي ذکر شده در اين کتاب يا عمليات هاي ديگر به شهادت رسيده اند که بر اين اساس عمده خاطراتي كه در اين كتاب آمده گوشه هايي از اين عمليات‌ها را روايت مي‌کند. در بخش پاياني كتاب هم عكس هايي از عمليات‌ها و وقايع آمده است.
نگارنده : fatehan1 در 1392/5/14 12:55:50
شطرنج با ماشین قیامت
شطرنج با ماشین قیامت
در این رمان سعی بر این شده که به گونه‌ای متفاوت و با نگاهی فلسفی به وقایع و رخدادهای جنگ پرداخته شود . قهرمان کتاب 312 صفحه اییِ حبیب احمد زاده، نوجوان هفده ساله دیده بانی است که علاوه بر وظیفه اصلی خود، مجبور می شود به جای دوست مجروحش پرویز، راننده ماشین حمل غذا نیز بشود و در این بین با افراد غیر نظامی ای آشنا می شود که تا حدودی نقش های پر رنگی را در داستان بازی می کنند . این کتاب توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است .
نگارنده : fatehan1 در 1392/5/14 12:49:30
دويدن در ميدان تاريك مين
دويدن در ميدان تاريك مين
دويدن در ميدان مين تنها نمايش نامه آقاي مستور هست . در 4 پرده نوشته شده و ظاهرا در پادگاني جريان داره كه اختناق شديدي برپاست و سربازها را خيلي اذيت مي كنند . در حقيقت شاهد هستيم كه كوهي كه فرمانده مركز هست ، اميرماهان و ياقوت را به دليل عاشق شدن و تفكر در مورد چيستي دنيا و خدا مورد بازخواست قرار مي دهد . كلا كه بايد يك چيز فلسفي و لايه دار باشه كه البته من ارتباط زيادي باهاش برقارر نكردم و خوشم نيومد .
نگارنده : fatehan1 در 1392/5/12 12:49:44