نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق
کتاب «طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق»، در سال 1390، توسط «نشر بوم و بر» راهی بازار کتاب شد. این کتاب، در 442 صفحه، توسط «دیلیپ هیرو» روزنامه نگار و مورخ پاکستانی به رشته ی تحریر درآمده است. . «طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق» حاصل تحقیقات گسترده ی مولف است که توسط «علی رضا فرشچی»، «رضا فرید زاده» و «سعید کافی» به فارسی برگردانده شده و به لطفِ ویراستاری «ظهیر بیگجانی» و «زهرا گل محمدی» با متنی روان و یک دست، برای مطالعه ی علاقمندان آماده شده است.
کتاب مزبور، ترجمه ی«The Longest War: The Iran-Iraq Military Conflict» است و در سال 1991 منتشر شده است.متن انگلیسی کتاب، یازده فصل دارد که مباحث آن از ریشه ی اختلافات ایران و عراق آغاز می شود و موضوعاتی مانند شروع جنگ، نقش قدرت های خارجی، جنگ نفت کش ها و پیامدهای جنگ را مورد بررسی قرار می دهد.
کتاب «طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق» به رغم کاستی هایی که دارد، از جمله تالیفاتی است که می کوشد تا ابعادی از این حادثه ی مهم را مورد وارسی قرار دهد و ابعادی از آن را روشن و گویا سازد. نویسنده ی کتاب، در مجموع با ارائه ی اسناد و مدارک متعدد و با یک رویکرد آکادمیک، تلاش کرده است مه به بررسی موضوع بپردازد. نکته ی حائز اهمیت آن است که نگارنده با اتکا به اسناد و مدارک مورد استفاده، حقانیت ایران را در جنگ (از شروع تا پایان، به تصریح و تلویح) پذیرفته و آن را به رسمیت شناخته است. اهمیت این موضوع به این دلیل است که چنین قضاوتی، حاصل یک بررسی علمی و آکادمیک است.


نگارنده : fatehan1 در 1392/8/15 11:11:31


نظرات :

حامد
با سلام - متاسفانه هرچی تماس می گیرم کسی جواب نمی دهد -
1392/11/10 9:27:36 :: ارسال پاسخ
 
fatehan1
علاقمندان برای تهیه کتاب «طولانی ترین جنگ، رویارویی ایران و عراق» می توانند با تلفن 66497227 تماس حاصل فرمایند.
1392/10/9 9:59:33 :: ارسال پاسخ
 
حامد
با سلام - چگونه می توان این کتاب را تهیه نمود - لطفا" راهنمایی بفرمایید - باتشکر
1392/10/8 11:41:26 :: ارسال پاسخ