نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
ام کاکا
«ام کاکا»حاصل 45 ساعت مصاحبه حضوری با «حمید حکیم الهی» است، مردی که هرچند مجروح است، همچنان محکم و مصمم در راه دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی‌اش طی طریق می‌کند.ام کاکا : زندگینامه و خاطرات رزمنده جانباز حمید حکیم‌ الهی‌ (امیر کعبی)

نظرلو، مرضیه،

شابک: 9786009486021
شماره راهنما: DSR 1629 .H73 .N3
پدیدآور: نظرلو، مرضیه، 1361 -
عنوان: ام کاکا : زندگینامه و خاطرات رزمنده جانباز حمید حکیم‌ الهی‌ (امیر کعبی) / محقق و نویسنده مرضیه نظرلو.
عنوان ديگر: زندگینامه و خاطرات رزمنده جانباز حمید حکیم‌ الهی‌ (امیر کعبی)
ناشر: تهران : موزه دفاع مقدس تهران، 1394.
توصیف ظاهری: [5] ، 417، 14ص. : مصور، نمونه
موضوع: حکیم‌ الهی، حمید، 1343 -
موضوع: جنگ ایران و عراق، 1359-1367 -- خاطرات.

 این کتاب از روی جلد وارد متن شده است. تصویر کتاب یک نوع خاطره مصور مربوط به متن است. کتاب یک مرجع روایت با صاحب خاطره به نام حکیم الهی و یک پرسنده به نام مرضیه نظرلو دارد. ساخت این کتاب یک ساختار خاطره‌ای است که از شفاهی به کتبی‌بودن بدل شده است. این کتاب در واقع بر اساس خیالپردازی بافته نشده است و یک خاطره‌نویسی مستند است و خیال‌پردازی  و خاطره‌سازی از آن مبراست. در این میان زبان، متن، راوی با هم تناسب دارند.حمید حکیم‌الهی شخصی که کتاب «اَم کاکا» بر اساس خاطرات او نگاشته شده است، در خصوص علت نامگذاری این کتاب گفت: من یک برادر داشتم که تفاوت سنی زیادی با او نداشتم. من بیشتر اوقات او را اذیت می‌کردم. همه مرا در خانه به نام امیر صدا می‌زدند اما او هرگز مرا به این نام صدا نمی‌زد. در فرهنگ جنوبی‌ها «کاکا» یعنی برادر. وقتی کسی به برادر خود بگوید «کاکا» یعنی نهایت علاقه اوست. برادرم همواره مرا «اَم کاکا» صدا می‌کرد. او در جنگ به شهادت رسید و جزو اولین شهیدانی بود که تفحص شد و به شهر خود برگشت.

مرضیه نظرلو محقق کتاب «ام کاکا» گفت: برایم بسیار اهمیت داشت که نامی از شهدایی بیاوریم که امروز از آن‌ها یادی نمی‌شود. تنها دلخوشی من این است که این کار‌ها ماندگار می‌شود و یقین دارم در سال‌های بعد کسانی خواهند آمد که به شهدا افتخار کنند.

این کتاب شامل اتفاقاتی است که حکیم الهی آن‌ها را با چشم خود از نزدیک دیده است. «اَم کاکا» بزنگاه و لحظاتی دارد که می‌توان برای انتخاب مسیر به آن رجوع کرد.

نگارنده : fatehan02 در 1396/8/29 12:56:53


نظرات :