نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سوسنگرد به‌جای منچستر
این کتاب کاری است از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی و به بررسی خاطرات و زندگی‌نامه شهید اکبر چهرقانی میپردازد.این اثر دربردارنده خاطرات و زندگی‌نامه شهید اکبر چهرقانی، از همراهان شهید چمران است. شهید چهرقانی با وجود آنکه امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور برایش فراهم بود، ترجیح داد که برای دفاع از وطن، در جبهه‌ حاضر شود.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم:

دکتر چمران به من نگاهی کرد و گفت: این اطراف گله گوسفند هست؟

سریع به اطراف تپه نگاه کردم. یک گله کوچک گوسفند کمی دورتر از ما بود. دکتر گفت: برو چوپان‌های گله را بگیر، احتمال داره بی‌سیم را مخفی کرده باشند.

سریع با یکی از رفقا رفتیم و هر دو چوپان را که جوان بودند دستگیر کردیم. ابتدا منکر هر چیز بودند، اما دیدم که یکی از گوسفندها پشم زیادی دارد و غیرطبیعی است. جلو رفتم و دیدم که یک دستگاه بی‌سیم زیر شکم گوسفند بسته‌اند و با همان بی‌سیم به توپخانه عراق، گرای منطقه را می‌دهند. بعدها از دکتر سؤال کردم که: چطور فهمیدید که این چوپان ممکن است جاسوس دشمن باشد؟


دکتر گفت: این را من متوجه نشدم. اکبر چهرقانی در حالی که مجروح بود به من گفت که دیده‌بان دشمن احتمالاً چوپان‌های آن گله هستند. چون وجود آن گله گوسفند در خط اول نبرد غیرطبیعی است.

بعدها از دکتر و دیگران، زیاد شنیدم که می‌گفتند: اکبر هوش و استعداد فرماندهی دارد. او یک انسان نخبه است که می‌تواند به درجات بالای نظامی برسد.


«سوسنگرد به‌جای منچستر» در سه‌هزار نسخه به‌قیمت شش‌هزار و 800 تومان روانه بازار کتاب شده است.


نگارنده : fatehan02 در 1396/9/25 12:55:14


نظرات :