نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
پزشک پرواز
کتاب «پزشک پرواز» خاطرات دکتر محمدتقی خرسندی آشتیانی است که فاطمه دهقان نیری آن‌ را به نگارش درآورده و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.


این اثر به دوران کودکی دکتر محمدتقی خرسندی آشتیانی، مراحل تحصیل وی، حضور داوطلبانه در دوران دفاع مقدس و روزهای پس از جنگ اختصاص یافته است.

اولین خصوصیت دکتر محمدتقی خرسندی آشتیانی راوی کتاب «پزشک پرواز»، خصوصیت علمی ایشان است. مطب ایشان از بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشورمان، علمی‌تر و به‌روزتر است. همچنین ارتباط مالی ایشان با مریض هم از نکات قابل توجه است. ایشان میزی در مطب خود گذاشته که صندوقی بر روی میز است و مراجعه‌کنندگان کم‌بضاعت اگر مایل بودند پول ویزیت را درون صندوق می‌اندازند و کسی هم که توانایی پرداخت نداشته باشد، می‌رود. دکتر خرسندی همچنین هر دو هفته یک بار به زادگاه خود، آشتیان می‌رود و در آنجا بیماران را رایگان ویزیت و درمان می‌کند. خرسندی نه تنها گذشته با افتخار و قابل ستایشی دارد، بلکه در طول زمان هم دگردیسی پیدا نکرده‌ و امروز هم به عنوان استاد اخلاق در پزشکی و استاد علمی پزشکی شناخته می‌شود و برای جوان‌ها الگوست.

دکتر خرسندی بزرگ‌ترین متخصص گوش و حلق و بینی امروز کشور است و طبیعتا این موضوع از دو جنبه ارزش دارد. انتشار خاطرات ایشان باعث می‌شود مردم متوجه شوند پزشک‌ها و متخصصان و دانشمندان هم در جریان دفاع مقدس حضور داشتند. همچنین کسانی که به هر دلیلی، انگیزه برای خواندن خاطرات دفاع مقدس ندارند، به خاطر شخصیت این افراد، کتابشان را می‌خوانند و پس از آن، انگیزه پیدا می کنند کتاب‌های مشابه را هم بخوانند.


گروه جامعه پزشکی جزو معدود گروه‌هایی بودند که بعد از اتمام جنگ تحمیلی و تا به امروز، پوتین‌هایشان را از پا درنیاورده‌اند. تمام جانبازان، امروز نیاز به خدمات دارند و در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها درمان می‌شوند. حتی پزشکانی که شاید نگرش‌های متفاوت با انقلاب اسلامی داشته باشند یا با دفاع مقدس موافق نبوده‌اند هم در حال خدمت هستند. این‌ها را نتوانسته‌ایم نشان دهیم.گفتنی است کتاب «پزشک پرواز» تولید دفتر ادبیات و مقاومت حوزه هنری است که در قطع رقعی و در شمارگان 2500نسخه به‌تازگی توسط نشر سوره مهر منتشر شده است.
پزشک پرواز
خاطرات دکتر محمد تقی خرسندی آشتیانی
تاریخ نشر: شهریور 1396
تعداد صفحات: 178
قطع: رقعی شابک: 978-600-03-0696-0
نوبت چاپ: اول قیمت: 150,000 ریال 
شمارگان: 2500


برای خرید نسخه چاپی این کتاب از اینجا اقدام کنید.

برای خرید نسخه الکترونیک کتاب از اینجا اقدام کنید.
نگارنده : fatehan02 در 1396/11/24 8:3:29


نظرات :