نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
جای امن گلوله ها
این کتاب خاطرات عبدالرضا آلبوغبیش از 34 روز اول جنگ است که توسط جواد کامور بخشایش گردآوری و تدوین شده است.
معرفی کتاب:

 کتاب جای امن گلوله ها خاطرات عبدالرضا آلبوغبیش است که جواد کامور بخشایش آن را گردآوری و تدوین کرده است .

عبدالرضا آلبوغبیش در خرداد 1338 در شهر ماهشهر به دنیا آمده است وی دوران علوم مقدماتی را نزد حاج عبدالحسین از قبیله بندری ها در ماهشهر گذرانده و دوران ابتدایی را در مدرسه عنصری ، دوران دبیرستانش را در دبیرستان بیست و پنج شهریور گذراند.

سپس وارد فعالیت هایی برا ی پیروزی انقلاب اسلامی و پس ازپیروزی به عضویت در گروه جوانمردان پیوست . با شروع جنگ در جریان مقاومت سی و چهارروزه خرمشهر رشادت های زیادی از خود نشان داد و در جریان نبرد با نیروهای بعثی سیزده گلوله به بدنش اصابت کرد که هنوز چهار گلوله در بدنش جا خوش کرده اند.

خاطرات آلبوغبیش تاریخ شفاهی سی و چهار روز اول جنگ به شمار می رود و از نگاه خودش به زوایا و ابعاد گوناگون آن نگریسته است . صحنه هایی که وی از جنایت های بعثی ها در کوچه و خیابان های خرمشهر روایت می کند تنها گوشه ای از فجایعی است که بر مردم خرمشهر و مناطق جنگی رفته است .

گزیده متن :

در اثر خونریزی شدید ، آرام آرام احساس خواب آلودگی کردم اما عدنان ول کن نبود . او با کمال وقاحت ، شلوارش را پایین کشید و بالای سرم ایستاد و به سرو صورتم ادرارکرد . با آنکه اختیاری زا خودم نداشتم ، به زحمت اما آهسته ، لبانم را به هم فشار دادم تا ادرارش به دهانم نرود . صورتم خیس از اداری بود که مدام روی گوش ها ، گردن و یقه لباسم سرازیر می شد .حس چندش آوری به من دست داده بود ...


 
مشخصات کتاب

نویسنده : جواد کامور بخشایش
تعداد صفحات: 280
قيمت: 4500 تومان
شابک: 978-600-175-049-6
قطع: رقعی
نوبت چاپ: چاپ اول / ١٣٨٩
شمارگان: 2500


نگارنده : fatehan1 در 1392/9/5 11:42:38


نظرات :