نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
آقای معلم
کتاب «آقای معلم» نوشته مهین سمواتی است که به زندگی شهید محمد ابراهیم طالبیان، از مبارزان دوران انقلاب و رزمندگان دوران جنگ تحمیلی می‌پردازد و با گذشت 6 ماه از چاپ نخست، برای دومین‌بار و با ویرایش ادبی تازه منتشر می‌شود. این کتاب در قطع رقعی در 350 صفحه، به بهای 100 هزار ریال وارد بازار کتاب خواهد شد.


معرفي کتاب :

این کتاب  مجموعه خاطرات همرزمان و یا همکاران شهید طالبیان در دوران جنگ یا حوزه تعلیم این شهید بزرگوار است که به قلم میهن سماواتی در 14 فصل به رشته تحریر در آمده است.

کتاب آقای معلم زندگی نامه شهید محمد طالبیان است که از جمله فرهنگیان معلمان مبارز قبل از انقلاب بوده است.
این شهید بزرگوار قبل از انقلاب در فعالیت های ضد رژیم حضور گسترده ای داشته و حتی مدتی هم به دلیل نزدیکی فکری، با مقام معظم رهبری ارتباط داشته است.

شهید طالبیان مانند حضرت امام (ره) با مبارزات مسلحانه مخالف  و همیشه مبلغ  دیدگاه ها و نظرات امام عزیز بود که همین مطلب باعث شد تا گروه مبارزاتی ابوذر را در استان همدان تاسیس کند.

 شهید طالبیان بعد از انقلاب هم در بسیج مردم در اعزام به جبهه های هشت سال دفاع مقدس نقش ویژه ای ایفا کرد و خود نیز نهایتا در منطقه پنجوین  به درجه رفیع شهادت رسید و جنازه این شهید بزرگ هیچ وقت به میهن بازنگشت.


کتاب زندگی نامه شهید طالبیان ابتدا با نام "یک آسمان صبح" انتشار یافت اما به دلیل استقبالی که از طرف فرهنگیان کشور و به خصوص معلمان استان همدان صورت گرفت در چاپ های دوم و سوم به "آقای معلم" تغییر نام داد.

شهید محمد طالبیان
یکی از فعالان سیاسی قبل انقلاب بود. او رهبری معنوی گروه ابوذر را بر عهده داشت اما در اقدامات مسلحانه گروه شرکت نمی‌کرد. وی در ایام مبارزه علیه رژیم پهلوی توسط ساواک دستگیر و به ده سال زندان محکوم شد. پنج سال از محکومیت خود را در زندان سپری کرد و همزمان با پیروزی انقلاب از زندان آزاد و پس از آن مسوولیت کمیته انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، شهرداری و بنیاد مسکن شهر نهاوند را بر عهده داشت.

طالبیان با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به جبهه‌های دفاع مقدس رفت. وی در جمع رزمندگان با برگزاری کلاس از هر فرصتی برای بالابردن آگاهی و بینش رزمندگان در ارتباط با مسایل دینی و اجتماعی استفاده می‌کرد.

مخاطب کتاب «آقای معلم» با مطالعه خاطراتی درباره دوران انقلاب تا زمان شهادت محمد طالبیان در سال 1370 در عملیات انهدام پایگاه گروهک منافقین، با وی آشنا می‌شود. بخش نخست این کتاب به خاطرات کودکی تا 18 سالگی او اختصاص دارد که برگرفته از دست‌نوشته‌های شهید است. بخش دوم شامل خاطرات خانواده و دوستان شهید و بخش سوم خاطرات همرزمان شهید را دربر می‌گیرد.


متن خاطرات بر اساس مصاحبه‌های انجام شده در طول چهار سال جمع‌آوری شده است.
این اثر در قالب خاطره به نگارش درآمده و با توجه به آن که پیش از این در آثار منتشر شده درباره گروه ابوذر فقط در برخی خاطرات به شهید محمد طالبیان اشاره می‌شد، این کتاب اولین اثری است که به صورت مستقل به روایت زندگی شهید می‌پردازد. مشخصات کتاب

نام کتاب : آقای معلم
گردآوری و تدوین : مهین سمواتی
ناشر : فاتحان - سازمان حفظ اثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه
شمارگان : ۳۰۰۰ نسخه
شابک:      978-600-6033-87-7
تاریخ اولین چاپ:      1392
نوع جلد:      شومیز
قطع:      رقعی
قیمت(ریال):      100000
شمارگان:      3000
چاپ جاری:      1
تعداد صفحات:      365
 

وصیت نامه شهید محمد طالبیان

نگارنده : fatehan1 در 1392/9/17 11:11:37


نظرات :