نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
به کی می گن قهرمان
«به کی می‌گن قهرمان» کتابی است که از سوی دفتر کودک و نوجوان مرکز آفرینش‌های ادبی در قالب مجموعه «قهرمانان انقلاب»، سرگذشت زندگی 'شهید سیّدعلی اندرزگو' را برای کودکان و نوجوانان روایت می‌کند.این کتاب  دهمین کتاب از مجموعه "قهرمانان انقلاب" است که با برداشتی تاریخی و به صورت داستانی در چهارده بخش و برای گروه سنی نوجوان تهیه و تنظیم شده که هدف از نگارش آن شناخت نوجوانان و کودکان باتاریخ ایران‌زمین و آشنایی آنان با سرگذشت مردان درخشان تاریخ بوده است.


معرفی کتاب:
کتاب «به کی می گن قهرمان» نوشته نرگس آبیار ، سرگذشت زندگی شهید سیدعلی اندرزگو است که در قالب مجموعه«قهرمانان انقلاب»منتشر شده است.این کتاب با برداشتی تاریخی به صورت داستانی در 14بخش تهیه وتنظیم شده که هدف از نگارش آن شناخت نوجوانان و کودکان باتاریخ ایران زمین وآشنایی آنان باسرگذشت مردان درخشان تاریخ بوده است.محتوای این کتاب برگرفته از اسنادوخاطرات شهید اندرزگو است،همچنین در منابع این کتاب نام چندین جلد کتاب همانند«سفر بر مدار مهتاب»(گفتگوبا کبری سیل پور)نوشته مرتضی سرهنگی وهدایت الله بهبودی که ازسوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است، دیده می شود.


گزیده متن:


گفت: "بدترین اتفاقی که برای یه ملت می تونه بیفته، اینه که به مردمش ظلم بشه. تا وقتی که حکومت کشورمون پادشاهی بود، حرف فقط حرف شاه بود و مردم هم نقش نوکرهایی رو داشتن که باید گوش به فرمان اون می بودن. اگه کوچکترین اعتراضی هم می شد؛ معلوم بود چه اتفاقی می افته. معترضان یا سر به نیست می شدن یا توی زندان ها شکنجه می شدن. البته اونایی که به شاه و دوروبری هاش "بله قربان" می گفتن، در امان بودن. خوب همین جوری بود که هر روز اطرافیان شاه پولدارتر می شدن و خیلی از مردم هم با فقر دست و پنجه نرم می کردن. نفت و سرمایه های مملکت و حتی ارتش رو هم آمریکایی ها اداره میکردن. آمریکایی ها با حمایت از شاه، هر جور که می خواستن، از منابع کشورمون سوء استفاده می کردن. خوب، همین مسائل بود که باعث شد یک عده ای برای نجات مردم آستین بالا بزنن و با حکومت شاهنشاهی مبارزه کنن."
صفحه 21 و 22


مشخصات کتاب


نویسنده: نرگس آبیار
تعداد صفحات: 96 قيمت: 1600 تومان
شابک: 0-750-506-964-978 قطع: پالتویی
نوبت چاپ: اول 88 شمارگان: 2500


نگارنده : fatehan1 در 1392/10/18 12:0:3


نظرات :