نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
حماسه دستمال سرخ ها
کتاب حماسه دستمال سرخ ها اشاره ای مختصر به زندگینامه شهید عباس داورزنی و عملیات پاوه دارد. کتاب حماسه دستمال سرخ ها اشاره مختصری به زندگی نامه شهید نحوه جانبازی اش حماسه بزرگ پاوه و نقش موثر شهید چمران و شهید اصغر وصالی در عملیات پاوه می کند.معرفی کتاب


کتاب حماسه دستمال سرخ ها به اشاره مختصری به زندگی نامه شهید نحوه جانبازی اش حماسه بزرگ پاوه و نقش موثر شهید چمران و شهید اصغر وصالی در عملیات پاوه می باشد.سپس پیام تاریخی حضرت امام(ره)مبنی بر اگر پاوه نبود کشور هم نبود نحوه شهادت شهید عباس داورزنی مطرح می شود.هم چنین بریده ای از جراید،دستمال سرخ ها به روایت یکی از همرزمان  شهید و تصاویر شهید از دیگر بخش های کتاب مذبور است.
طرح روی جلد کتاب تصویری شهید عباس داورزنی است در پایین صفحه گروه دستمال سرخ ها و فرمانده گروه شهید اصغر وصالی است و شهید داورزنی در کنار او ایستاده است.در پشت جلد کتاب سردار شهید عباس داورزنی آمده است که هر وقت دشمن خواست اختلافات را بزرگ کند،بروید سرخاک شهداء،آن چهره های پاک،آن چهره های نورانی را نگاه کنیم.به آن خون های لخته شده به آن مغزهای متلاشی شده،بیاییم و بنشینیم و فکر کنیم،آیا صحیح است یک اختلاف  کوچک را آنقدر بزرگ کنیم که حتی نتوانیم به مسائل بیرون فکر کنیم.حماسه دستمال سرخ ها سردار شهید عباس داورزنی توسط انتشارات تک خیال با شمارگان2000نسخه در 71صفحه با موضوع کردستان و جنگ ایران عراق به چاپ رسیده است.

در مقدمه این کتاب آمده است :


شهید داورزنی سرباز به حق و واقعی مولایش بود.او نخست در سال1358گروه دستمال سرخ ها در عملیات پاکسازی پاوه شرکت کرد و سپس در تاریخ24/10/59هنگام بازگشت از عملیات شناسایی بازی دراز در منطقه جنگی گیلانغرب به درجه رفیع شهادت نائل گردید.


 در بخش هایی از کتاب حماسه دستمال سرخ‌ها آمده است:


همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران ماجراهای کردستان آغاز شد. هدف این بود که انقلاب نوپای ما را درگیر مسائل و جنگ‌های داخلی نموده و از درون متلاشی سازند. حوادث کردستان در آن زمان یکی از بزرگترین مشکلات داخلی ما بود. بعضی اوقات آنچنان حساس بود که سرنوشت انقلاب اسلامی به آن بستگی داشت. بدون شک حماسه خونین «پاوه» حادثه‌ای بس مهم و دارای اهمیت خاص در تاریخ این تحولات بود. آنقدر مهم که امام (ره) مهمترین فرمان تاریخی خویش را صادر و امید دشمنان به سقوط انقلاب اسلامی را به یأس مبدل کرد.


بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب توطئه‌ها شروع شد و آتش آشوب در گنبد، کردستان و خوزستان شعله‌ور گشت. گروه‌های ضدانقلاب سنندج، مهاباد و نقده را میدان تاخت و تاز خویش کردند. آنان از فقر و محرومیت مردم کرد سوءاستفاده کرده، آنها را تحریک و به نفع استعمار و علیه انقلاب اسلامی از آن بهره گرفتند. با شعارهای زیبا، نوید و وعده‌های دروغ دست به کار شدند تا مردم ساده را تحریک کرده و علیه حکومت اسلامی ایران وارد جنگ کنند. آنان شهرها را به آتش کشیده و تخریب کردند و مردم بی‌گناه و بی‌پناه را از بین بردند و مانع ورود ارتش شدند و کردستان را به خاک و خون کشیدند. بدین ترتیب، جنایتی بزرگ علیه مردم بی‌دفاع این منطقه به ثبت رساندند.


احزاب چپ مسلح طی شش ماه مردم بی‌گناه کردستان را به خاک و خون کشیدند. آنان از ضعف دولت و ارتش سوءاستفاده کرده و سلطه نظامی، سیاسی و ایدئولوژیک خود را بر مردم تحمیل کردند. توطئه کردستان، توطئه‌ای طراحی شده توسط قدرت‌های امپریالیستی بود. ابر قدرت‌ها با همه نیروی خود برای سرنگونی رژیم اسلامی دست به کار شده بودند. جنگ داخلی در کردستان جنگ طبقاتی نبود، بلکه مبارزه علیه نظام جمهوری اسلامی بود. آنان با نظام اسلامی اختلاف سیاسی – ایدئولوژیک داشتند. معتقد بودند که باید نظام اسلامی سرنگون شود و نظام کمونیستی جایگزین آن گردد و در این راه از هیچ توطئه‌ای فروگذار نکردند.
مشخصات کتاب

نویسنده : محسن داورزنی
موضوع :داورزنی، عباس، 1340 - 1359،جنگ ایران و عراق، 1367 - 1359 - شهیدان
کردستان - تاریخ - 1358
 ناشران :کلک خیال
 زبان کتاب : فارسی
تاریخ انتشار : 1389/04/29
شابک :978-964-7312-39-4
قیمت پشت جلد : 11000 ریال

نگارنده : fatehan1 در 1392/11/29 11:10:29


نظرات :