نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
دیدار زخم‌ها
«دیدار زخم‌ها» خاطرات یکی از امدادگران زن از دوران هشت سال جنگ تحمیلی است.


معرفی کتاب

«دیدار زخم‌ها» خاطرات معصومه میرزایی با مصاحبه و تدوین لیلا محمدی است که توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری ، تولید و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. این کتاب دربرگیرنده خاطرات معصومه میرزایی از زمان کودکی، قبل از انقلاب، انقلاب، بعد از انقلاب و دوران جنگ است. میرزایی با پشتکار و کوشش فراوان در این سال‌ها و در ایام جنگ با توجه به آموزش‌های امدادگری کار امدادرسانی به مجروحان جنگی را به عهده می‌گیرد و در بیمارستان ارتش به کار مجروحان رسیدگی می‌کند. این کتاب در واقع شرح فداکاری‌های انسانی است که با مشقت‌های زیاد برای کمک به همنوعان خود از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند.
خاطرات معصومه میرزایی روایت بخشی از ایام جنگ است از دید انسانی که با مجروحان جنگی سروکار داشته است. این خاطرات و این کتاب از جمله آثار سیمین انتشارات سوره مهر است. لیلا محمدی تا کنون کتاب «دختران او. پی. دی» را از مجموعه کتاب‌های سیمین نیز منتشر کرده است.
دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری درباره این کتاب نوشته است: برای دیدن چهره زنان ایرانی در دفاع مقدس هشت ساله، آیینه‌ای شفاف‌تر از گفتار و نوشتار خود آنان نیست. زنانی که در خطوط مختلف نبرد ایستادند تا از آنچه که دوست دارند، دفاع کنند. بسیاری از این زنان به خاک افتادند، بسیاری به اسارت دشمن درآمدند.

مشخصات کتاب


عنوان: دیدار زخم‌ها
نویسنده: لیلا محمدی
انتشارات: سوره مهر


نگارنده : fatehan1 در 1392/11/30 11:2:45


نظرات :