نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
هفت
محسن صاق‌نیا این رمان را   بر اساس زندگی شهید سرلشگر مصطفی پژوهنده نوشته است. این رمان نخستین‌بار بهار سال جاری (1392) و از سوی انتشارات سوره سبز چاپ شده بود و اکنون به چاپ هفتم رسیده است.
معرفی کتاب

شهید سرلشگر مصطفی پژوهنده، متولد 1337 در خرم‌ آباد و دارنده لیسانس علوم دفاعی  است که فتح ارتفاعات استراتژیک شیاکو، چرمیان و تپه‌های گچی در نبردهای هشت‌سال جنگ تحمیلی از خدمات برجسته او محسوب می‌شود.
سرلشگر پژوهنده که به «خط شکن ذو‌الفقار» مشهور بود، در عملیات‌هایی از دفاع مقدس مانند ثامن‌الائمه(ع)، مطلع‌الفجر، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، کربلا‌ی چهار و پنج به عنوان فرمانده دسته، فرمانده گروهان رزمی، فرمانده گروهان دانشجویی دانشگاه افسری امام علی(ع) و فرمانده گردان 183 تکاور لشکر 58 حضور داشت.
نویسنده «هفت» سرگذشت مصطفی پژوهنده را از زاویه دید دانای کل و در هشت فصل روایت کرده است. وی پیش از این به ایبنا گفته بود: کتاب «هفت» را در قالب رمان به نگارش درآورده‌ام و به این دلیل که راویان متعددی زندگی شهید را روایت کرده‌ا‌ند که هر یک فقط تا بخشی از داستان مخاطب را همراهی می‌کنند ترجیح دادم که از زاویه دید دانای کل این داستان روایت شود.
این کتاب با همکاری دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا و انتشارات سوره سبز در قطع رقعی، به بهای 78‌ هزار ریال و در 144 صفحه مصور چاپ شده است.
نویسنده رمان «هفت» در آیین تجلیل از ناشران و نویسندگان حوزه دفاع مقدس که 17 بهمن‌ 92 از سوی باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شده بود، به عنوان اثر برگزیده قدردانی شد.

 

نگارنده : fatehan1 در 1392/12/6 11:48:17


نظرات :