نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
مردان دريايي
مردان دريايي  خاطره عمليات افتخارآفرين والفجر 8 به روايت سردار شهيد محمود دوستاني دزفولي فرمانده گروهان غواص گردان بلال لشكر 7 حضرت وليعصر(عج) با بازنويسي سيد حبيب حبيب پور می باشد.خاطرات این کتاب درچند فصل به رشته تحریر در آمده است. فصلهای کتاب شامل روزهاي آمادگي، در كنار رودخانه، حماسه‌هاي عاشقان، در فراق ياران، زندگي‌نامه شهيد، وصیت‏نامه شهيد می باشد.


معرفی کتاب
این کتاب درباره  خاطرة عمليات بزرگ و افتخارآفرين والفجر 8 در بهمن 1364 است كه به همت رزمندگان پرتوان اسلام در منطقة فاو كشور عراق انجام گرفت. اين خاطره از زبان شهيد محمود دوستاني دزفولي فرمانده گروهان غواص گردان بلال از لشكر 7ولي عصر (عج) بيان گرديده است.

آن شهيد بزرگوار پس از عمليات و بازگشت به زادگاهش (شهر دزفول) خاطرة خود از اين عمليات را در قالب سه نوار كاست درنشستي در منزل شهيد غلامرضا عارفيان و به اصرار برادران ارجمند هادي عارفيان، عبدالامير مطيع رسول و محمدحسين درچين،بازگو كرد تا گوشهاي از آن همه ايثار و شهادت را براي نسل آينده به يادگار باقي بگذارد.

از آنجا كه شهيد فرمانده گروهان غواص بوده و در بسياري از جزئيات مراحل مختلف از آموزش تا عمليات حضور فعال داشته است،توانسته است بهخوبي مخاطب را با حال و هواي رزمندگان اسلام آشنا سازد. سوز و گدازي كه در بيان او در تأسف از شهادت دوستان و همرزمانش يافت ميشود، بار عاطفي و احساسي خاطره را بيشتر كرده و بر جذابيت آن افزوده است.

لازم به يادآوري است كه اين شهيد عزيز خاطرة خود در اين نوارها را به لهجة دزفولي بيان كرده كه پياده كردن آن بسيار مشكل بود، اما تلاش شد تا در برگردان آن به زبان نوشتار، اصل خاطره چنان بازنويسي گردد كه بيان شده است، و دخل و تصرف خاصي در آن انجام نگيرد.مشخصات کتاب


مردان دريايي
بازنويسي: سيد حبيب حبيبپور
ويراستار: اصغر استادحسن معمار
نوبت چاپ: اول 1387 تيراژ: 3000 نسخه
صفحهآرايي: اسماعيل راد ■ طراح جلد: ميثم صابري
هماهنگي توليد: محمدحسين خمسه ■ امور فني: مقداد منتظري
امور ليتوگرافي، چاپ و صحافي: مؤسسهي فرهنگي هنري شاهد
964- 394-299- شابك: 6 ■ قيمت: 12000 ريال


دریافت فایل PDF کتاب مردان دریایی


نگارنده : fatehan1 در 1392/12/12 9:43:52


نظرات :