نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
موصل: روايت هفت مرد از اسارت
نگارنده در كتاب حاضر، در روایتی داستانی زندگی ده ساله هفت تن از رزمندگان جنگ تحمیلی را در اردوگاه‌های موصل (واقع در شمال عراق) به تصویر كشیده است. این روایت در چهارده فصل و تحت عناوینی چون: علی، موصل چهار؛ علی، الرشید، بغداد؛ حسن، عنبر؛ سجاد، موصل چهار؛ محمود، آزادی؛ حسن، تهران؛ و... تنظیم و با تصاویری از اسیران ایرانی در اردوگاه‌های موصل همراه شده است.معرفی کتاب

اين كتاب دربرگيرنده خاطرات 7 اسير ايراني مي‌باشد. كه هر بخش از كتاب به يك آزاده و خاطرات و تجربيات او اختصاص دارد. اين كتاب با خاطرات هر يك از راويان اين اثر، به موضوعاتي از قبيل اردوگاه موصل، موصل 4 ، زندان الرشيد، بيماري‌ها و نوع بهداشت در آن اردوگاه‌ها، و خاطراتي از حاج آقا ابوترابي و وقايع و حوادث اردوگاهي همچون آتش‌سوزي در انبار موصل4 ، برگزاري تئاتر و كلاس هاي آموزشي، و حضور خواهران آزاده در دوران اسارت و همچنين شهيد تندگويان پرداخته است.

این کتاب که خاطرات هفت مرد از روزهای اسارت در زندانهای موصل هست یکی از کتابهای خوب دوران دفاع مقدس میباشد که بسیار خوب و ساده بیان شده و مقاومت و صبر و تحمل دلیرمردان این مرز و بوم را در برابر رژیم سفاک بعثی و دژخیمان او را نشان میدهد. این مردان بزرگ که نام و خاطراتشان برای همیشه تاریخ جاویدان خواهد ماند و خودشان در بهشت از نعمت های خداوندی متنعم هستند و خواهند بود درس های خوبی به تمام مردم این مرز و بوم و جهان داده و خواهند داد.


بخشی از کتاب:
 
ماه رمضان آن سال کار آشپزخانه چند برابر شد. عراقی‌ها افطار و سحر غذای یخ‌کرده می‌دادند. حال و حوصله نداشتند نصف شب غذا گرم کنند. حالا آشپزخانه دست مجید بود که برای هر چیز تا جان داشت، دل می‌سوزاند و این همه آدم روزه که منتظر بودند بینند مجید برای آن روز چه کار کرده. توی هر آسایشگاه چند نفر مریض داشتیم. این‌ها باید صبحانه می‌خوردند، نهار می‌خوردند، دسر بعدازظهرشان به راه بود. کار خیلی سخت شده بود. بچه‌های آشپزخانه خواب و بیداری نداشتند. با زبان روزه چند شیفت کار می‌کردند. سحر غذای داغ و تازه، افطار هم همین طور.مشخصات کتاب:

عنوان:  موصل
روایت هفت مرد از اسارت
موضوع:  خاطرات
نویسنده :  نفیسه ثبات
ناشر:  روایت فتح
قطع:  رقعي
سال انتشار:  ۱۳۸۹
عرض:  ۱۴.۵
ارتفاع:  ۲۱.۵
قطر:  ۱.۷
وزن:  ۳۸۹
نوع جلد:  نرم
تعداد صفحات:  ۳۲۰
قیمت:  ۵۰,۰۰۰ ریال

نگارنده : fatehan1 در 1393/4/15 10:10:31


نظرات :