نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
هدایت سوم
 کتاب «هدایت سوم» مجموعه خاطرات داستانی سردار «محمدجعفر اسدی» است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.


«هدایت سوم» عنوان کتابی است اثر سید حمید سجادی منش که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. سجادی منش در این کتاب با قلم خود خاطرات سردار «محمد جعفر اسدی» را از کودکی تا پایان جنگ تحمیلی به رشته تحریر در آورده است. این کتاب شامل هفتاد روایت است که در آن به دوران جوانی سردار اسدی و آشنایی با شهید محراب آیت الله مدنی، مبارزات قبل از انقلاب، پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی پرداخته است.

سید حمید سجادی منش درباره ویژگی برجسته این کتاب عنوان کرد: یکی از نقاط برجسته این کتاب که من را به نوشتن آن ترغیب کرد خاطرات جذاب سردار اسدی از یک سال اول جنگ تحمیلی و دفاع در برابر نیروی‌های بعثی بود. خاطراتی که تاکنون کمتر از سوی رزمندگان شنیده شده است.

وی «هدایت سوم» را کتابی در قالب داستان – خاطره خواند و افزود: در این کتاب خاطرات به هم پیوسته و مرتبط آورده شده است تا برای مخاطب جذاب‌تر باشد. همچنین در این کتاب برای اولین بار خاطراتی از حاج داوود کریمی، شخصی که در شش ماه اول جنگ تحمیلی مسئولیت ستاد هماهنگی جبهه جنگ را بر عهده داشت، بیان شده است.

لازم به ذکر است ، این کتاب با تیراژ 2500 نسخه ، قطع رقعی و در 370 صفحه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.


خاطرنشان می‌سازد سردار «محمد جعفر اسدی» از اهالی نورآباد ممسنی استان فارس است که در سال‌های دفاع مقدس فرمانده‌ای لشکر 33 المهدی را بر عهده داشت. وی چند وقتی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه، جانشین ستاد بازرسی ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران را بر عهده داشته است. رزمندگان لشکر 33 المهدی از او با عنوان حاج اسدی نام می‌برند.نگارنده : fatehan1 در 1393/5/12 11:3:42


نظرات :