نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
بوی باران
«بوی باران» نوشته سیدعلی بنی‌لوحی برگزیده خاطرات همرزمان سردار مصطفی ردانی‌پور است. «بوی باران» مروری است بر سیره‌های جهادی شهید حجه الاسلام و المسلمین مصطفی ردانی پور، که او الگویی بی‌دلیل است برای چگونه بودن و چگونه رفتن و بر ما یقین است که اهل آسمان بر او آشناترند تا اهل زمین.
در سفری یک ساعته  با روحانی شهیدی همراه خواهید شد که مرد اول توسل بود، توسل به اهل بیت (علیهم السلام) ، توسل به مولایمان صاحب الزمان عجل ا… تعالی فرجه الشریف او با ذره ذره‌ی وجود و عاشقانه می‌گفت: یا اباصالح.اگر از من بپرسید، در دوران دفاع مقدس هیچ کس مثل او بچه‌ها را وصل نکرد. هیچ کس مثل او توسل موثر نکرد. پیروزی‌های بزرگ را از دولتی سر ائمه علیهم السلام  داریم، از عنایت‌های خاص حضرت صدیقه‌ی طاهره سلام ا… علیها  داریم و مصطفی، واسطه‌ی این خیر بزرگ بود برای او که همه چیز را در توسل می‌دید فرقی نمی‌کرد که در سنگر خانه روباهی خط شیر نشسته باشد با یک مستمع ، یا در بیابان دار خوین با چند هزار نفر، روضه خوان بود. فهمیده بود رمز پیروزی چیست.

حجه الاسلام و المسلمین مصطفی ردانی پور تنها وگمنام به کردستان آمد. با شروع جنگ به خوزستان رفت و پس از دو سال حضور و کسب تجربه فرماندهی سپاه سوم رسید. سپس همه چیز را سه طلاقه کرد و خاکی خاکی، رزمنده‌ای تک تیرانداز به شهادت رسید.

خواندن این نوشته‌ها، شاید جرقه‌ای باشد برای خوب زندگی کردن مصطفی جاذبه های زیادی داشت.


مشخصات کتاب


گردآورنده کتاب: سید علی بنی لوحی
ناشر کتاب : راه بهشت
نوع جلد: شومیز
قطع: خشتی کوچک
سال نشر: 1392
شمارگان: 5000
چاپ جاری: 24
تعداد صفحات: 158
وزن(گرم): 160
شابک: 978-600-90432-0-0
گزیده کتاب


15 مرداد 1362 روز شهادت روحانی مخلصی است که یک روز تنها و گمنام رفته بود کردستان. با شروع جنگ به خوزستان رفت و پس از دو سال حضور و کسب تجربه به فرماندهی سپاه سوم رسید. اما مدتی بعد، همه چیز را سه طلاقه کرد و خاکی خاکی، در هیات یک تک تیرانداز به شهادت رسید.

ویژگی جالب این کتاب که در قطع خشتی است، انتخاب عکس های ارزشمند و کمتر دیده شده از سردار شهید مصطفی ردانی پور است که به صورت یک صفحه عکس و یک صفحه خاطره آمده اند.


نگارنده : fatehan1 در 1393/5/26 11:22:28


نظرات :