نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
از جنون تا مجنون
مجموعه داستان‌های کوتاه مستندات و خاطرات عملیات «بدر» در کتابی با عنوان «از جنون تا مجنون» گردآوری شده است.


معرفی کتاب


 نقش ارزنده رزمندگان «لشکر 27 محمد رسول الله(ص)» در عملیات بدر موضوع اصلی کتاب «از جنون تا مجنون» را تشکیل داده است. این کتاب برگرفته از خاطرات رزمندگان تیپ‌ها و واحدهای لشکر پیروز سپاه اسلام است که 50 هنرمند داستان‌نویس این خاطرات را در قالب داستان‌های کوتاه به رشته تحریر درآورده‌اند.

کتاب«از جنون تا مجنون» از دو بخش تشکیل شده است؛ بخش نخست به خاطرات فرماندهان اختصاص دارد و در بخش دیگر، روایت داستانی آن خاطرات در دسترس علاقه‌‎مندان قرار گرفته است. این ویژگی به مخاطب اثر کمک می‌کند پس از خواندن داستان و در صورت تمایل، اطلاعات تکمیلی را در فصل نخست کتاب بیابد.

در این کتاب از سردارانی چون «رضا فرزانه»، معاون وقت واحد ادوات و فرمانده لشکر 27- هنگام نگارش کتاب، «محمدرضا نامی» فرمانده تیپ ذوالفقار- «رضا غزلی»، پرسنل اطلاعات و عملیات- جانباز«علی‌اکبر مصداقی»، مسئول و «سیدمحسن خوشدل» معاون واحد ضد زره- جانباز «مسعود کیانی» و سردار «مجتبی عسگری» مسئول گردان بهداری خاطراتی نقل شده است.

کتاب «از جنون تا مجنون» ثمره دغدغه‌های عمیقی است برای رفع تصورات نادرست موجود در جامعه و فرصتی مغتنم که هنرمندان اهل قلم با نسل واقعی جنگ آشنا شوند.

این مجموعه برگرفته از خاطرات سردارانی چون رضا فرزانه معاون وقتِ واحد ادوات (شامل خمپاره‌های ۶۰، ۸۱) و فرمانده وقت لشکر ۲۷ حضرت رسول‌الله (ص) در هنگام نگارش کتاب، محمدرضا نامی فرمانده وقت تیپ ذوالفقار از لشکر ۲۷ حضرت محمد رسول‌الله (ص)، رضا غزلی از پرسنل اطلاعات و عملیات لشکر ۲۷ حضرت محمد رسول‌الله (ص)، سید محسن خوشدل معاون وقت واحد ضدزره تیپ ذوالفقار از لشکر ۲۷ حضرت محمد رسول‌الله (ص)، پاسدار جانباز علی‌اکبر مصداقی مسئول وقت واحد ضدزره تیپ ذوالفقار از لشکر ۲۷ حضرت محمد رسول‌الله (ص) ،پاسدار جانباز مسعود کیانی از رزمندگان واحد ادوات تیپ ذوالفقار از لشکر ۲۷ حضرت محمد رسول‌الله (ص) و سردار پاسدار جانباز مجتبی عسگری مسئول وقت گردان بهداری و امدادِ لشکر ۲۷ حضرت محمد رسول‌الله (ص) است، که توسط ۵۰ هنرمند داستان نویس این خاطرات در قالب داستانی به رشته تحریر در آمده است.

نگارنده : fatehan1 در 1393/6/30 11:57:1


نظرات :