نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
رازهای کهنه
کتاب «رازهای کهنه» دربرگیرنده خاطرات رزمنده بسیجی حکیمه شولی و فعالیت‌های او در دوران دفاع مقدس در آبادان می‌باشد که دارای 375 صفحه و در تیراژ 3000 نسخه منتشر می شود.نویسنده این اثر مرجان دوروی میباشد.  

حکیمه شولی راوی داستان در زمان جنگ با شهادت دو برادر و جانبازی یک برادر مواجه شدند، علاوه بر این خود و همسرشان از رزمندگان دوران جنگ بوده‌اند.
در تمام کتاب، نویسنده فضاسازی داستان را داشت و بیان همه خاطرات از سوی این رزمنده و به نقل از وی چاپ شده تا خواننده بتواند به راحتی خود را در فضای وقایع حس کند.


مرجان دوروی نویسنده این کتاب میگوید :

من هیچ سابقه رزمندگی در زمان جنگ تحمیلی نداشتم اما آن چنان این وقایع و فداکاری‌ها برایم ملموس بود که در همزادپنداری ناخودآگاه با راوی خود را در زمان و مکان وی حس می‌کردم.

نویسنده کتاب راز‌های کهنه گفت: همزادپنداری با راوی در نوشتن کتاب من تأثیر عظیمی داشت.

وی اظهار کرد: در زمان‌هایی که برای انجام مصاحبه با راوی کتاب به منزل وی می‌رفتم در خلال صحبت‌ها بدون اختیار اشک‌هایم سرازیر می‌شود.من هیچ سابقه رزمندگی در زمان جنگ تحمیلی نداشتم اما آن چنان این وقایع و فداکاری‌ها برایم ملموس بود که در همزادپنداری ناخودآگاه با راوی خود را در زمان و مکان وی حس می‌کردم.

وی ادامه داد: بعد از صحبت پنج ساعته با این بانوی رزمنده، حرف‌های وی را به صورت کتابچه‌ای جمع‌آوری کردم.

حکیمه شولی از جمع‌آوری این کتابچه راضی نبودند و به من گفتند تمام مطالب این کتابچه را همه خبرنگاران و دوستان من دارند و بهتر است از ناگفته‌هایی صحبت شود که تاکنون بیان نشده و به قلم کسی نیامده است.

وی گفت: بنابراین در طول تابستان سال 88 با حضور در منزل وی و 40 ساعت گفت‌وگوی صمیمانه برای نوشتن و تدوین مطالب اقدام کردم.

نویسنده کتاب رازهای کهنه بیان کرد: راوی داستان در زمان جنگ با شهادت دو برادر و جانبازی یک برادر مواجه شدند، علاوه بر این خود و همسرشان از رزمندگان دوران جنگ بوده‌اند؛ بنابراین حس کردم وی حرف‌های ناگفته فراوانی دارند.

وی افزود: چنین مقاومتی در برابر شهادت اعضای خانواده و مشقت‌ها و رنج‌های زمان جنگ تحمیلی در اندازه همه زنان نیست و این صبر و استقامت مثال‌زدنی است.

درودی ادامه داد: در تمام کتاب، نویسنده فضاسازی داستان را داشت و بیان همه خاطرات از سوی این رزمنده و به نقل از وی چاپ شده تا خواننده بتواند به راحتی خود را در فضای وقایع حس کند.

وی در خصوص حمایت‌های صورت گرفته از سوی مسئولان برای انتشار کتاب گفت: هیچگونه حمایتی از ارگان‌ها و مسئولان در راستای جمع‌آوری مطالب کتاب به من نشد و تنها در گام اول برای صحبت پنج ساعته مبلغ اندکی را به‌عنوان کرایه رفت‌ و آمد به منزل راوی دریافت کردم.

این نویسنده در پایان از برنامه‌های آینده خود صحبت کرد و افزود: خاطرات ابومحمد دادار، رزمنده دوران جنگ تحمیلی در برنامه کاری من برای آینده قرار دارد.


نگارنده : fatehan1 در 1393/7/20 11:0:38


نظرات :