نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
لبخندی به معبر آسمان
کتاب لبخندی به معبر آسمان روایتی از زندگی و خاطرات علمدار گردان تخریب لشگر 27 محمد رسول الله صلی الله علیه و آله، شهید حاج محسن دین شعاری است.

 

کتاب لبخندی به معبر آسمان از یک مقدمه و زندگینامه و هفت فصل و تصاویر شهید دین شعاری تشکیل شده است.

 شش فصل این کتاب عبارتند از: «مرد انقلابی»، «پوشیدن جامه رزم»، «او که خستگی را خسته کرد»، «مسافر ذی الحجه»، «شلمچه؛ سه راه محسن سوتی»، «لبخندی به معبر آسمان» و «کلام ماندگار».

در بخشی از مقدمه در مورد نحوه تألیف این کتاب آمده است: «سال 1381 گروه تحقیقاتی «فتح المبین» کار خود را آغاز کرد و در حین جمع آوری خاطرات شهدای شیمیایی و تفحص با بچه های تخریب آشنا شدیم. از آنجا که شهدای شاخص تفحص از تخریب چی های زمان جنگ بودند، در مصاحبه ها خاطراتی از شهید دین شعاری هم بیان شد که آنها را هم جمع آوری کردیم. کار تحقیقاتی گروه ادامه داشت تا اینکه چند سال بعد لوح فشرده «پاره های پولاد» درباره حاج محسن به دست مان رسید.

 سال 1389 یکی از بچه­ها گروه، بردار شهید دین شعاری را سر مزار او دید و با توضیح فعالیت های گروه، از حاج صمد دین شعاری دعوت به همکاری کرد. او با بزرگواری در طی دو سال ما را یاری کرد. مصاحبه های ضبط شده، نامه ها، خاطرات اقوام و آلبوم ها را امانت داد. کم کم گفت وگو با همرزمانش شروع شد و به خواست خدا، شهدا دستمان را گرفتند و با دعای خیر دوستان توانستیم مجموعه خاطرات شهید حاج محسن دین شعاری را به حد کتاب برسانیم.»

 

در بخش زندگی نامه و بیوگرافی مختصری از شهید دین شعاری می خوانیم:

زندگی‌نامه: می دانی تولد، برای آموختن است؛ پرنده بودن در قفس خاکی تن و در جمع خاکیان. اگر پرنده باشد هنگام کوچ می گویند پرواز کرد. در هر روز زندگی بال و پر نگشایی، در وقت رفتن می گویند مرد و خوشا بحال کسی که پرواز سرخ داشته باشد، آ ن گاه هنگام مرگش می گویند شهید...

 

نام و نام خانوادگی محسن دین شعاری فرزند: اسماعیل تاریخ تولد 5/1/1338 محل تولد تهران محل درخونگاه

 فعالیت‌ها: قبل از انقلاب؛ هیئت شهدای دشت کربلا، حضور و فعالیت مستمر در پزشکی قانونی برای جابه جایی و انتقال شهداء به بهشت زهرا، عضویت در جمع خادمان مهدیه تهران، شرکت در راهپیمایی و تظاهرات، راه اندازی هیئت گردان لشگر 27 در زمان جنگ.

 سربازی: شروع دوره سربازی به فرمان امام خمینی در سال 1358، شرکت در غائله گنبد و جنگ کردستان- اتمام دوره در سال 1359

 دوره های آموزشی: گذراندن دوره آموزشی سپاه در پادگان امام حسین علیه السلام در سال 1359، حضور در مقر شهید مطهری برای حفاظت از ساختمان ریاست جمهوری، مجلس و نخست وزیری، گذراندن دوره تخصصی تخریب در پادگان ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و ورود به لشگر 27 محمد رسول الله صلی الله علیه و آله.

 حضورد درجبهه: اولین اعزام اسلام آباد غرب؛ اعزام به سومار، عزیمت به جبهه جنوب؛ فکه و دشت عباس، شرکت در عملیات و الفجر مقدماتی، 1، 2، 3 و 4، مأموریتی به ماه در سوریه و لبنان، شرکت در عملیات بدر، والفجر 8، کربلای 1، 4، 5، و نصر 7.

  تاریخ شهادت: 15/05/1366 مصادف با عید قربان.

  محل شهادت: سردشت، ارتقاعات دوپازا

مزار شهید: بهشت زهرا سلام الله علیها، قطعه 29، ردیف 3، شماره 9

 کتاب لبخندی به معبر آسمان توسط انتشارات صریر در 294 صفحه و به قیمت 7000 تومان روانه بازار نشر شد./998/ن601/ق
لبخندی به معبر آسمان

خاطرات سردار شهید حاج محسن دین شعاری

گردآورنده کتاب: گروه تحقیقاتی فتح الفتوح
ناشر کتاب : نشر صریر
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
زبان کتاب: فارسی
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 294
وزن(گرم): 383
شابک:
978-600-5156-90-4


نگارنده : fatehan1 در 1393/8/27 8:59:1


نظرات :