نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
زود پرستو شو بیا
زود پرستو شوبیا؛ عنوان چهارده خاطره از کسانی است، که در حسرت وصال یار لحظه می‌شمارند.این اثر به قلم غلامعلی نسائی و توسط نشرعمادفردا به چاپ رسیده است.
معرفی کتاب

"زود پرستو شو ، بیا" روایت 14جانباز شیمیایی است که با نصف کردن پلاک های خود در کوچه های انتظار برای پرواز و شهادت قدم می زنند و به واگویی خاطرات خود از دوران دفاع مقدس می پردازند .

غلامعلی نسایی نویسنده این كتاب می گوید: پلاك شهدا، پس از شهید شدن نصف می شود و قسمتی از آن روی پیكر و نصف دیگر در پرونده آنها بایگانی می شود.

وی ادامه داد: این جانبازان مسیری را برای خود تعیین، و در آن طی طریق عاشقی می كنند تا پس از راهی طولانی، آرزوی سی ساله شان محقق شود.

نویسنده كتاب "زود پرستو شو، بیا" تاكید كرد: این 14 نفر افراد عادی هستند كه آنچه آنها را از دیگران متمایز می كند، اراده وایمان آنهاست كه با اخلاص و ایثار همراه شده است.

نسایی خاطر نشان كرد:"نخستین قربانی"(خاطرات خواندنی از اولین جانباز شیمیایی، محمد صادق روشنی)، "حماسه 25 مجنون كربلایی لشكر 25 كربلا"(حماسه ماندگار گردان مسلم بن عقیل(ع) به روایت جانباز شیمیایی، حاج تقی ایزد)، "هیچ كس مرا نبوسید؛ حتی دوستانم!"(سرگذشتی از رنج جانسوز جانباز شیمیایی ، یعقوب دیلم)، "نان خشكی برای دهان دوخته ام" (روایت غیرت و شجاعت و صبوری، جانباز اسماعیل واحدالعین)، "شرمنده ام؛ آن شب نام خود را ننوشتم"(روایت پیكار و ایثار محمد تقی محمد علی خانی)، "سفیران آسمان هشتم و آهوان دشت آهن"(حكایتی شگفت از جانباز شیمیایی و آزاده، شعبان علی صالحی)، "خدا همان نزدیكی ها بود"(حماسه و دلاوری و رشادت، به روایت جانباز شیمیایی محمد علی قندهاری)، "زود پرستو شو بیا"(روایت ماندگار جانباز شیمیایی، سعید بنی فاطمه)، "من داوطلب آمده ام" (بر اساس خاطره ای از جانباز آزاده، رمضان كمال غریبی)، "والمرها"(حماسه و پیكار رزمنده دفاع مقدس، حسین بلوچی)، "زنی كه قطره قطره فرو می ریخت"(رنج جانسوز زندگی جانبازان اعصاب و روان)، "گالیله ای در اردوگاه"(حماسه ولایت مداری آزاده و جانباز، حاج شیخ حسن اصغر نژاد)،"آخرین مین، آخرین دانه تسبیح"(بر اساس زندگی حماسی شهید حبیب الله صالح المومنین)، "سنجاقكی با پاره های شهادتنامه" (روایت عشق و شور شهید مسلم حاج اكبری) از عناوین و افراد مطرح شده در این كتاب هستند.


نگارنده : fatehan1 در 1394/2/19 13:8:22


نظرات :