نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
ضربت متقابل
 این کتاب پانصد و هفتاد و پنجمين اثر از مجموعه كتاب هاي پژوهش و نقد دفتر ادبيات و هنر مقاومت است. اين اثر برگزيده دوازدهمين جشنواره انتخاب كتاب سال دفاع مقدس در رشته پژوهش، به كارنامه عملياتي سپاه محمد رسول الله(ص) در عمليات رمضان ـ از تير تا پايان شهريور ماه 1361 ـ پرداخته است.
"ضربت متقابل" در چهارده فصل با عناوين تدبير تعقيب متجاوز، اهداف طرح عملياتي كربلا، شناسايي و سازماندهي، تلاش هاي بازدارنده، ضربت متقابل، رخنه ناموفق، نبرد فطر، همت چاره ساز، انتخاب راه كار، مصاف با دژهاي مثلثي، مثلث سوم، آخرين تمهيدات، واپسين تكاپو و ترازبندي نبرد رمضان شكل گرفته است.
محمد مهدي همت در مصاحبه‌ای، درباره كتب منتشر شده با موضوع شهيد محمد‌ ابراهيم همت گفت: کتاب‌های زيادی درباره پدرم ديده ام ولی هيچ يك از بار محتوايی خوبی بر خوردار نبوده اند. برای من درد آور است وقتی مي‌بينم بدون هيچ تحقيقی، ماجراهايي را از پدرم نقل مي‌كنند كه صحت و سقم آنها مشخص نيست. بعضي از نويسندگان محتواي كتاب‌ها را با سليقه خود مي‌نويسند و بعضا" شاهد بوده ام که فقط برای در آمد مالی، ‌با استفاده از شهرت شهيد همت قلم به دست گرفته‌اند...محمدمهدي همت، در پايان دو كتاب "همپای صاعقه" و "ضربت متقابل" را براي مطالعه در زمينه جنگ پيشنهاد كرد و گفت: اين 2 کتاب در مورد تاريخچه لشكر 27 محمد رسول‌الله(ص) است. وقتي نويسنده كتاب قصد داشت دو نسخه از آن كتاب را برايم بياورد،‌ دوستی، حاج همت را در خواب ديده‌بود كه مي‌گفت: « به فرزندانم سلام برسانيد و بگوييد، دوستی دو کتاب برايشان خواهد آورد، بخوانيد تا بفهميد پدرتان چرا به جنگ رفت و كشته شد.»چاپ اول اين كتاب در سال 1386 توسط فرهنگسراي پايداري، سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و سپاه محمد رسول الله(ص) منتشر شده بود.

چاپ دوم كتاب "ضربت متقابل" در قطع وزيري و 1007 صفحه و با شمارگان 2500 نسخه و بهاي 139000 ريال توسط انتشارات سوره مهر و سپاه محمد رسول الله(ص) در سال 1388 منتشر خواهد شد.

جلد اول مجموعه كتاب "حماسه 27" با عنوان "همپاي صاعقه" تاكنون به چاپ نهم رسيده است.حماسه‌ی ۲۷ نام مجموعه‌ای است که بخش آغازین سوابق عملیاتی تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله از بهمن ۱۳۶۰ تا پایان بهار ۱۳۶۱ را دربر می‌گیرد. کتاب حاضر، دومین جلد از این مجموعه است که حوادث مربوط به سوابق رزمی تیپ ۲۷ در تابستان سال ۱۳۶۱ را شامل می‌شود. این زمان مصادف

نويسنده : گل علي بابايي
ناشر :تهران : سوره مهر
سال : 1386
تعداد صفحات : 787
قيمت : 70000ريال


نگارنده : fatehan1 در 1392/5/13 11:48:35


نظرات :