نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
پرواز تا بي‌نهايت
اين اثر، اولين جلد از مجموعه كتاب‌هاي «اميران جاويد»‌ است كه زندگی و شهادت اميرسرلشكر خلبان شهيد عباس بابايي را در قالب خاطرات كوتاه، به تصوير مي‌كشد.
 اين كتاب شامل وصيت‌نامه شهيد عباس بابايي و تصاويري از دوران تحصيل، حضور او در صحنه های نبرد و مراسم تشييع پيكر اين خلبان شهيد است.


پرواز تا بی نهایت مجموعه خاطراتی از شهید بابایی است که در این کتاب گردآوری شده است. بررسی زندگی شهید بابایی، اصول رفتاری ایشان ...

 مجموعه خاطراتی از شهید بابایی در این کتاب گردآوری شده است. بررسی زندگی شهید بابایی، اصول رفتاری ایشان، خاطرات خانواده از ایشان، خاطرات همرزمان از شهید و ... مجموعه­ ای است که در این کتاب گردآوری شده است.

با مطالعه این کتاب، نکات جالبی مانند خاطراتی که تواضع فوق­العاده و ساده­ زیستی این شهید سعید را حکایت می­ کند را می توان دریافت. شهرت­ گریزی و دوری از مقام این شهید از ویژگی­های دیگر این خاطرات است. از دیگر نکات جلب ارتباط فوق­ العاده لطیف شهید بابایی با همسر و خانواده خود است. با مطالعه این کتاب همچنین می توان به میزان مردم­داری و کمک به مردم توسط این شهید پی برد.

از خداوند منان مسألت داریم بتوانیم تا انتهای عمر خود پا جای پای این شهیدان راه خدا بگذاریم...

شهید بابایی

در سال 1329 در شهرستان قزوين ديده به جهان گشود.دوره ابتدايي را در دبستان “دهخدا”و دوره متوسطه را در دبيرستان “نظام وفا”ي قزوين گذراند.
در سال 1348، در حالي که در رشته پزشکي پذيرفته شده بود، داوطلب تحصيل در دانشکده خلباني نيروي هوايي شد. پس از گذراندن دوره آموزشي مقدماتي خلباني، جهت تکميل دوره، به کشور آمريکا اعزام گرديد. در اين مدت، دوره آموزشي خلباني هواپيماي شکاري را با موفقيت به پايان رساند و پس از بازگشت به ايران، در سال 1351، با درجه ستوان دومي در پايگاه هوايي دزفول مشغول به خدمت شد.
همزمان با ورود هواپيماهاي پيشرفته “f-14” به نيروي هوايي، شهيد بابايي در دهم آبان ماه 1355، براي پرواز با اين هواپيما انتخاب شد و به پايگاه هوايي اصفهان انتقال يافت.

شهيد بابايي در هفتم مرداد ماه 1360 از درجه سرواني به سرهنگ دومي ارتقا پيدا کردو به فرماندهي پايگاه هشتم اصفهان برگزيده شد.وي در نهم آذرماه 1362، ضمن ترفيع به درجه سرهنگ تمامي، به سِمت معاونت عمليات فرماندهي نيروي هوايي منصوب گرديد و به ستاد فرماندهي در تهران عزيمت کرد.
سر انجام در تاريخ هشتم ارديبهشت ماه 1366 به درجه سرتيپي مفتخر شد و در پانزدهم مرداد ماه همان سال، در حالي که به درخواستها و خواهشهاي پي در پي دوستان و نزديکانش مبني بر شرکت در مراسم حج آن سال پاسخ رد داده بود، برابر با روز عيد قربان در حين عمليات برون مرزي به شهادت رسيد شايان ذکر است که شهيد بابايي، عليرغم درخواستها و دعوتهاي هر ساله اطرافيان، در هيچ سالي به حج نرفت. از نزديکان او نقل است که وي چند روز قبل از شهادت، در پاسخ به پافشاريهاي بيش از حد دوستانش گفته بود: “تا عيد قربان خودم را به شما مي رسانم.” و شگفت اينکه شهادت او برابر با روز عيد قربان بود..
شهيد، سرلشکرِ خلبان، عباس بابايي در هنگام شهادت 37 سال داشت.از او يک فرزند دختر به نام سُلما و دو فرزند پسر به نامهاي حسين و محمد به يادگار مانده است.نگارنده : fatehan1 در 1392/5/16 12:46:48


نظرات :

سعید علی پور
سلام -چگونه میتوانم کل کتاب پرواز تا بینهایت را در ببینم
1392/11/25 0:2:2 :: ارسال پاسخ