نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سفر سرخ
کتاب سفر سرخ زندگینامه داستانی درباره وقایع، سرگذشت، خاطرات و یادداشت های شهید سیدحسین علم الهدی است. این اثر، علاوه بر تبیین زندگی شهید حسین علم‌الهدی، بخشی از تاریخ سیاسی خوزستان در سال‌های میانی دهه 1350 و نخستین ماه‌های جنگ تحمیلی را در بر می‌گیرد.

در مقدمه کتاب آمده است: شناخت این افراد بستری است برای ورود به نقاط عطف تاریخ جامعه زیرا اراده آنها است که تاریخ را رقم زده است و سمت و سوی جامعه را تعیین می کند.

نصرت الله محمودزاده درباره آشنایی اش با این شخصیت نوشته است:
 کتاب سفر آشنایی با سیدحسین علم الهدی در جبهه سوسنگرد به ویژه هویزه در اوایل حمله عراق به ایران فرصتی شد تا که ژرف نگری این جوان را کنجکاوانه دنبال کنم. مقاومت او در برابر تانک های سرمست عراقی در دشت هویزه نقطه عطف این آشنایی بود. هنگامی که در غروب 16 دی 1359 با جسد آغشته به خونش مواجه شدم فهمیدم این مرد برگ زرینی از تاریخ این دیار خواهد شد.

زندگی‌نامه داستانی شهید حسین علم‌الهدی با عنوان "سفر سرخ" نوشته نصرت‌الله محمودزاده، توسط انتشارات جنات فکه به چاپ ششم می‌رسد. این کتاب به عنوان اثر ممتاز شاخه زندگی‌نامه داستانی جشنواره ربع قرن کتاب دفاع‌مقدس، مورد تقدیر قرار گرفته است.

نویسنده شهید حسین علم‌الهدی را به عنوان نماد شهدای دانشجو معرفی و خاطرنشان کرد: کتاب "سفر سرخ"، اثری کامل درباره زندگی پر فراز و نشیب این شهید دوران دفاع‌مقدس است.

نویسنده کتاب "حماسه هویزه" تاکید کرد: واقعی بودن محتوای "سفر سرخ" و نحوه نگارش آن، باعث ایجاد کشش داستانی در این اثر شده است.

نصرت‌الله محمودزاده یادآور شد: ناشر کتاب "سفر سرخ" را با هدف بهتر شدن شرایط توزیع این اثر، تغییر دادم. چون بسیاری از دانشجویان، از کمیاب بودن زندگی‌نامه داستانی شهید علم‌الهدی گلایه داشتند.
سفر سرخ با 359 صفحه حاوی 13 فصل است و در پایان کتاب عکس ها و اسناد این شهید نیز ضمیمه شده است.

این کتاب در پنجمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در رشته زندگینامه داستانی، رتبه دوم کشوری را کسب نموده است
نگارنده : fatehan1 در 1392/5/23 12:5:6


نظرات :