نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
مسیح کردستان
کتاب «مسیح کردستان» به زندگی‌نامه سردار شهید «محمد بروجردی» پرداخته است و به نوعی این اثر به زندگی‌نامه شهید بروجردی تا 24 بهمن سال 57 اختصاص دارد.
کتاب "مسیح کردستان"، زندگی‌نامه داستانی سردار شهید محمد بروجردی به قلم نصرت‌الله محمودزاده، با طرح جلد و ویرایش جدید توسط انتشارات ملک اعظم بازنشر می‌شود. شهید محمد بروجردی از فرماندهان سپاه پاسداران است. کتاب "مسیح کردستان" زندگی‌نامه داستانی وی را تا تاریخ 24 بهمن سال 1357 شامل می‌شود. شهید بروجردی مسوولیت حفاظت از امام‌خمینی‌(ره) در بهمن سال 1357 و روز بازگشت ایشان را برعهده داشته است.
 بخش قابل توجه و جذاب زندگی اغلب فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مانند شهید محمد بروجردی به حوادث قبل از پیروزی انقلاب مرتبط است و کمتر در آثار مکتوب انعکاس داده شده‌اند. بر همین اساس کتاب "مسیح کردستان" فقط این بخش از زندگی شهید بروجردی را دربر می‌گیرد. کتاب "مسیح کردستان" برای اولین‌بار در سال 1376 توسط ک‍ن‍گ‍ره‌ ب‍زرگ‍داش‍ت‌ س‍رداران‌ ش‍ه‍ی‍د س‍پ‍اه‌ و س‍ی‌‌وش‍ش‌ ه‍زار ش‍ه‍ی‍د اس‍ت‍ان‌ ت‍ه‍ران‌، منتشر و تاکنون به 3 چاپ رسیده است. انتشارات ملک اعظم این اثر را با ویرایش محمد خسروی‌راد و با طرح جلد نو، بازنشر می‌کند


نام کتاب: مسیح کردستان
نویسنده: نصرت‌الله محمودزاده
نوبت چاپ: دوم، 1391
قیمت: 5200 تومان

در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم:

از میان قریب به ده هزار عنوان کتاب منتشر شده در حوزۀ دفاع مقدس، شاید به سختی بتوان صد عنوان اثر پیدا کرد که هم از نظر فرم و نگارش کم عیب و نقص باشد و هم از نظر محتوا، قابل اعتنا قلمداد شود. متأسفانه اغلب این آثار، یادر بخش دولتی تولید شده‌اند یا در بنگاه‌های انتشاراتیه مورد حمایت نهادهای فرهنگی و هنری، به بازار نشر روانه شده‌اند.
در این میان، تعداد بسیار اندکی نیز، کار ارزشمند وجود دارد که علاوه بر نگارش خوب، از تحقیقات جامعی برای جمع‌آوری اطلاعات اولیه‌ برای نگارش بهره برده‌اند. اما این آثار اندک نیز، در لابه‌لای انبوه آثار ضعیف، کم شده‌اند و علاوه بر اینکه، خوب و درست معرفی نشده‌اند، از تجدید چاپ به موقع هم بی‌نصیب بوده‌اند و از این نظر، سخت مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند.                                   


شهید بروجردی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تمام مسئولیت‌های خود را کنار گذاشته و با حضور در منطقه کردستان و تشکیل گروه «پیشمرگان کرد مسلمان» در صحنه حضور داشته و به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود.

این کتاب از سوی انتشارات «ملک اعظم» روانه بازار کتاب شده است.


نگارنده : fatehan1 در 1392/5/27 10:51:2


نظرات :