نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
ماه همراه بچه هاست
این کتاب زندگینامه مستند شهید محمد ابراهیم همت فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله(ص) از کودکی تا شهادت در 271 صفحه و 27 فصل با عناوینی همچون آن چشم زیبا، کار ارباب خودمان است، حکم تیر، پاسدار کمیته، به حال مردم سیستان گریه کردم و اتاقی که همیشه چراغش روشن بود، توسط گلعلی بابایی به رشته تحریر درآمده است.

گلعلی بابایی درباره کتاب «ماه همراه بچه‌ها است» گفت: این کتاب زندگینامه شهید محمد ابراهیم همت است که از کودکی تا زمان شهادت وی را در برمی‌گیرد. برای نگارش این کتاب با پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و همرزمان وی مصاحبه انجام شده است.

وی در مورد نامگذاری این کتاب گفت: حاج ابراهیم همت در یکی از خاطرات خود در پاییز سال 1361 در زمان انجام عملیات مسلم بن عقیل اشاره می‌کند که در شب عملیات قرص ماه کامل بود. از این رو رزمنده‌ها حین گذر از کوه به راحتی دیده می‌شدند. اما به خواست خدا زمانی که بچه ها عبور می‌کنند، ابری جلوی ماه قرار می‌گیرد و این موجب می‌شود که عملیات لو نروند. لذا برای نامگذاری این کتاب از این خاطره استفاده کردیم.

بابایی افزود: این کتاب در حال بازبینی از سوی دفتر مقاومت است و به زودی کار فصل بندی و انتخاب عکس جهت انتشار، انجام خواهد شد. امیدورام این کتاب در اسفند ماه سال جاری که سالگرد شهادت حاج همت است از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شود.

در بخش زندگی شخصی شهید همت به ارتباط وی با خانواده اش در سال های بعد از شهادت پرداخته شده و در بخش های دیگر با دوستان وی گفت وگو شده که به طور نمونه می توان به نحوه شناسایی پیکر ایشان بعد از سه روز توسط یکی هم رزمان ایشان می توان اشاره کرد.نگارنده : fatehan1 در 1392/5/28 11:33:48


نظرات :