نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
دختر شینا
«دختر شینا»، روایت خاطرات قدم‌خیر محمدی کنعان، همسر سردار شهید ستار ابراهیمی از شهدای برجسته استان همدان است این کتاب در حوزه ادبیات پایداری از پرمخاطب‌ترین کتاب‌های اخیر به شمار می‌رود. قدم خیر محمدی کنعان در حالی که تنها 22 سال داشت همسرش به شهادت رسید و از آن زمان ازدواج نکرد و به تنهایی فرزندانش را بزرگ کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسامي همدان، «دختر شينا» کاري از دفتر تاريخ شفاهي حوزه هنري و سراسر مملو از لحضات ناب و تاثر انگيز است و به عقيده نويسنده، تقدير اين بود که اين خاطرات بعد از بيست و سه سال بازگو و ثبت شده و با همسر بزرگوار شهيد ابراهيمي دفن نشود.
بهناز ضرابي زاده افزود: اعتقاد دارم هيچ چيز در اين دنيا اتفاقي نيست و وقتي تصميم گرفتم درباره سردار شهيد حاج ستار ابراهيمي بنويسم، همسرشان که تا به آن روز کمترين مصاحبه را داشتند، مرا پذيرفتند و ناگفته­ ها را گفتند و آنها را به امانت به من سپردند و بعد ناگهان به ديدار همسرشان شتافتند.

وي اظهار داشت: براي نوشتن اين کتاب از هيچ نهاد و ارگاني سفارش نگرفتم، هميشه علاقه خاصي نسبت به شهيد ابراهيمي داشتم و ايشان را يک شهيد ملي مي­ ديدم و فکر مي­ کنم ما همداني­ ها در حق ايشان کم­کاري کرده ­ايم.

اين نويسنده افزود: ابتدا کتاب را براي چاپ به «روايت فتح» دادم اما خواستند تلخيص و سپس چاپ کنند، به همين دليل آن را به بهترين ناشر يعني انتشارات سوره مهر سپردم و وقتي مدير دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري آن را مطالعه کردند، با من تماس گرفته و آن را جذاب، خوشخوان و تاثيرگذار توصيف کردند و از همان زمان کار چاپ و انتشار کتاب را به عهده گرفتند.

ضرابي زاده بيان داشت: حدود يک ماه است که اين کتاب وارد فروشگاه هاي سوره مهر شده است و طبق گفته فروشنده فروشگاه سوره همدان، استقبال مخاطبان از آن به نسبت ساير کتاب ها بي­ نظير بوده و تاکنون بيش از دويست نسخه از آن در همدان به فروش رفته است.

وي گفت: مدير دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري با خواندن کتاب جمله­ا ي گفت که وصف حال اين کتاب هم هست “صدام از زنان ايراني شکست خورد” و آرزوي من اين است که در کتابخانه هر خانواده همداني يک جلد از اين کتاب به يادگار بماند زيرا قدم­ خير محمدي کنعان نمونه يک بانوي جوان عاشق، مسلمان و متعهد ايراني و شيرزني است که نمونه زن ايراني بود که جنگ را به زانو درآورد.

گفتني است؛ کتاب دختر شينا، کاري از انتشارات سوره مهر است که در 263صفحه، داستان زندگي همسر سردار شهيد حاج ستار ابراهيمي را بازگو مي ­کند .
 
  

نگارنده : fatehan1 در 1392/6/3 11:13:30


نظرات :