نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سفر بر مدار مهتاب
سفر بر مدار مهتاب از سري كتاب‌هاي بانوي ماه است. در اين كتاب گفت‌وگو با كبرا سيل سه‌پور همسر شهيد علي اندرزگو انجام گرفته است. كتاب‌هاي بانوي ماه، شرح مصاحبه‌هايي است كه دو هفته‌نامه كمان با همسران شهيد انجام مي‌داده است. دو هفته‌نامه كمان در سال 1375 با گرايش ادب و هنر پايداري تأسيس شد.
معرفی کتاب:

شهيد علي‌ اندرزگو در سال 1318 در تهران متولد مي‌شود. دوران ابتدايي‌اش را در مدرسه فرخي تهران مي‌گذراند و در سن 12 سالگي در يك نجاري مشغول به كار مي‌شود و هم‌زمان تحصيلات طلبگي‌اش را شروع مي‌كند. او روزها كار مي‌كند و شب‌ها درس مي‌خواند.
او در 16 سالگي به گروه فداييان اسلام مي‌پيوندد و در ايام درگيري قيام پانزده خرداد به همراه چندتن ديگر دستگير و زنداني مي‌شود او پس از مدتي آزاد مي‌شود. و به شهرهاي قم و عراق پناه مي‌برد. در سال 1349 درس را از سر مي‌گيرد و در همان سال ازدواج مي‌كند.
در سال 51 به قم مي‌رود و از آنجا به مشهد و زاهدان، زابل، افغانستان فرار مي‌كند. مأموران ساواك در پي شناسايي او برمي‌آيند و دائم در پي تعقيب او هستند. او در مشهد تحصيل علوم ديني را ادامه مي‌دهد و از مشهد به عربستان و از آنجا به عراق و نجف مي‌رود و سپس به سوريه و لبنان. در لبنان آموزش كامل نظامي را مي‌بيند و مخفيانه به ايران برمي‌گردد.
سرانجام در رمضان 1357 مأمورين ساواك او را شناسايي مي‌كنند و به شهادت مي‌رسانند. شهيد علي اندرزگو از مبارزان نامدار انقلاب اسلامي است كه سال‌ها رنج دوري و فرار و زندان را كشيده است تا انقلاب اسلامي پيروز شود.
خانم سيل سه‌پور در اين كتاب گزيده‌اي از ماجراهاي 8 سال زندگي مشتركش را با شهيد اندرزگو مي‌گويد.

گزيده متن

حدود پانزده نفر توي خانه بودند و عده‌اي هم بيرون. اينان مرا وسط اتاق نشانده بودند و خودشان هم دور تا دور اتاق‌ها يا نشسته بودند يا قدم مي‌زدند. اصلاً اجازه نمي‌دادند از اين اتاق به آن اتاق بروم.
حتي وقتي مي‌خواستم بچه‌ها را به دستشويي ببرم، مي‌آمدند و جلوي در توالت مي‌ايستادند. شب آخر از آن‌ها خواستم كه بروم توي اتاق بچه‌ها و كنارشان بخوابم. بچه‌ها در اين چند روز خيلي كلافه شده بودند.

مشخصات کتاب

گردآورنده:مرتضی سرهنگی،هدایت الله بهبودی
ناشر:سوره مهر،نشر کمان
قیمت:800 تومان
48 صفحه , رقعی (شومیز) , چاپ 10 , 5000 نسخه 1 ,0,92919,964,978
تاریخ نشر:91/08/16
شابک: 9789646181694


نگارنده : fatehan1 در 1392/6/12 12:3:44


نظرات :