نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
ستاره غروب
زندگي نامه داستاني شهيده «زهره بنيانيان» به قلم «منا كرباسچي» از سري مجموعه كتابهاي «زندگي نامه داستاني» توسط انتشارات شاهد منتشر شد.اين كتاب داراي 9 داستان درباره زندگي شهيدزهره بنيانيان است.
 كتاب «ستاره غروب» از سري مجموعه كتابهاي «زندگي نامه داستاني» تاليف «منا كرباسچي» و با ويرايش نهايي «محمد قاسم فروغي جهرمي» از سوي نشر شاهد منتشر شد.
نويسنده براي نگارش كتاب با سفر به زادگاه شهيد با تعدادي از دوستان و خانواده وي به گفتگو پرداخته و علاوه بر بخش هاي اصلي يك فصل را به مرور زندگي نامه و تصاوير و دست نوشته هاي شهيد اختصاص داده و تصويري مستند از قهرمان و شهيد داستان به خواننده ارائه مي دهد.

در بخشي از اين كتاب مي خوانيم:
« سال پنجاه و هفت با اوج گرفتن فعاليت هاي ضد رژيم، كارهاي زهره هم بيشتر بود. براي پخش اعلاميه و نوار با سوده وارد عمل مي شد.
يك بار با حجاب كامل، شايد آن قدر كامل كه توي چشم بود، شروع به پخش كردند؛ با چادر مشكي، محموله دست زهره بود. هيچ كدامشان متوجه ماموران نشدند. آنها با لباس عادي، زهره وسوده را تعقيب مي كردند. دو تا از بچه هاي گروه هم پشت سر زهر و سوده بودند تا در موقع اضطراري كمك آنها باشند.
وقتي مامورها نزديك مي شدند، زهره حدس زد مشكلي پيش آمده، به سرعت اعلاميه ها را به بچه ها رد كرد. ماموران ساواك زهره و سوده را دستگير كردند، ولي هيچ مدركي پيدا نكردند. سوده به خاطر سن كمي كه داشت آزاد شد. فقط چند ساعت او را زنداني كردند. اما زهره را نگه داشتند. بازجويي كردند. كاغذهايي سفيد دادند تا زهره هر چه مي داند بنويسد. زهره نوشت...»
نشر شاهد «ستاره غروب» زندگي نامه داستاني شهيده «زهره بنيانيان» را در 118 صفحه با قيمت 6 هزار تومان عرضه كرده است.
مخاطبان علاقه مند مي توانند براي خريد اين كتاب به فروشگاه هاي نشر شاهد و ا مؤسسه فرهنگي شاهد به شماره 88829523 و 66491851تماس حاصل نمايند.

شهيده زهره بنيانيان در دي ماه سال1336 در خانواده اي مذهبي در شهر اصفهان به دنيا آمد. در نوجواني فعاليت هاي انقلابي اش را در رابطه با توزيع نوارها و اعلاميه ها و تشكيل كلاس هاي رزمي آغاز كرد. در سال 57 توسط ساواك دستگير شد و پس از آزادي با يكي از همرزمانش كه انقلابي و در خط نهضت امام خميني (ره) بود ازدواج كرد و سرانجام نهم ارديبهشت 58 توسط يك گروهك ضد انقلابي در درگيري به شهادت رسيد.
او كه با شجاعت و ايثار تمام رو در روي دشمنان انقلاب قرار گرفته بود سرانجام خون سرخش را براي آبياري نهال انقلاب ايران تقديم كرد.


نگارنده : fatehan1 در 1392/6/18 11:36:16


نظرات :